Widowiskowy i przerażający pożar auta osobowego w Łebczu (gmina Puck). Na miejscu działały zastępy straży pożarnej i policja

W niedzielę, 29 października 2023 r. doszło do ogromnego pożaru auta osobowego zaparkowanego pod jednym z bloków w Łebczu w gminie Puck. Obeszło się bez rannych. Na miejscu działali strażacy i policjanci.

Zgłoszenie o pożarze samochodu w Łebczu wpłynęło do służb ratunkowych powiatu puckiego około pół godziny po północy, w nocy z soboty na niedzielę, 29 października 2023 r. Według osoby zgłaszającej, najpierw słychać było wybuch. Po sprawdzeniu co mogło być przyczyną, okazało się, że na parkingu pod jednym z bloków na ul. Puckiej płonie samochód osobowy.

Na miejsce zgłoszonego zdarzenia zadysponowano zastępy straż pożarnej JRG Puck, Ochotniczej Straży Pożarnej w Gnieżdżewie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebczu. Na miejscu pracowali także policjanci z puckiej komendy.

Nikt nie został ranny, a zniszczeniu uległo auto osobowe. Na Facebooku, pod postem OSP w Łebczu informującym o pożarze samochodu pojawiły się komentarze sugerujące, iż było to jawne podpalenie samochodu. Wskazywać na to miały:

  • zniszczenia; “Ze zdjęć wynika, że główne źródło pożaru było z tyłu pojazdu. Przód praktycznie nie spalony gdzie jest akumulator i gdzie mogło dojść do ewentualnego zawarcia instalacji elektrycznej i ewentualnie samozapłonu. Więc jeżeli nikt mnie nie oświeci to ja tam widzę wszystkie oznaki wskazujące na podpalenie pojazdu” – skomentował jeden z internautów.
  • kanister z benzyną obok samochodu; “Auto zostało podpalone. Na ziemi obok auta znajdował się płonący kanister. Na szczęście cały się nie spalił więc jest szansa na ujawnienie sprawcy” – dodała inna internautka.

Akcja gaśnicza trwała około godziny. Nad pozostałymi szczegółami związanymi ze zdarzeniem pracują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *