W trosce o osoby bezdomne: jak pomóc? Mundurowi z puckiej komendy wiedzą i podpowiadają

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku każdego dnia podczas służby patrolują ulice miasta, zwracając szczególną uwagę na parki, skwery oraz ogródki działkowe w obawie, czy nie znajduje się tam potrzebująca osoba. W zainteresowaniu mundurowych są też pustostany, klatki schodowe czy strychy oraz miejsca wskazane przez zgłaszających.

– Patrole mają na celu skuteczniejsze dotarcie do potrzebujących, którzy w okresie zimowym mogą skorzystać z różnych form pomocy, między innymi noclegowni, ogrzewalni, a także ciepłego posiłku czy odzieży. Funkcjonariusze wskazują takie miejsca, podpowiadają, gdzie każdy zainteresowany może się udać aby uzyskać wsparcie – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Dzielnicowi z powiatu puckiego współpracują z instytucjami, które zajmują się problematyką osób bezdomnych i od lat podejmują czynności w ramach działań podejmowanych na rzecz osób bezdomnych. Dzięki temu doskonale orientują się, w jakich miejscach takie osoby starają się przetrwać okres zimowy. Informacje o nich przekazują także mieszkańcy.

Dzielnicowi monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje – odnajdując takie osoby, zawsze proponują pomoc w dotarciu do ośrodków zapewniających bezpieczne schronienie, bezpłatny nocleg, ciepły posiłek, a zaopatrzeni w termosy częstują gorącym napojem.

Okres zimowy to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu.

– Nie bądźmy obojętni na ich cierpienie. Pomóc może każdy. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby bezdomne przebywające na terenach ogrodów działkowych, czy siedzące na ławkach i powiadomić o tym Policję, Straż Miejską lub Pogotowie Ratunkowe – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Wszystkich mieszkańców prosimy o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie. Wszelkie informacje należy kierować pod numer alarmowy 112 oraz numer dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku 4774-25-222

Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować czyjeś życie!

2 thoughts on “W trosce o osoby bezdomne: jak pomóc? Mundurowi z puckiej komendy wiedzą i podpowiadają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *