V Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach w Kościerzynie: UKS Delfin Jastarnia i UKS Delfin Władysławowo pokazali moc pływania!

W ostatni weekend października 2023 r. w Kościerzynie odbyły się zawody Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Na startach wypatrzeć można było młodych zawodników dwóch klubów powiatu puckiego: UKS Delfin Władysławowo i UKS Delfin Jastarnia. Uzyskali rewelacyjne wyniki. Jakie?

Piąta runda Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach odbyła się w Kościerzynie. W zawodach wzięło udział 186. zawodników z 11 klubów z całej Polski. UKS Delfin Władysławowo reprezentowała jedenastoosobowa ekipa, która łącznie zdobyła pięć medali:

  • Alicja Turzyńska zdobyła brąz w konkurencji na 200 m po powierzchni,
  • Szymon Kreft zdobył trzy złote medale (na 100, 200 i 400 Bi – fins) i srebrny medal (na 50 bi – fins).

– Blisko wywalczenia medalu był także Kuba Marchewka, który zajął 3. miejsce na 25 pod wodą, jednak sędziowie dopatrzyli się startu przed sygnałem. Doskonale spisywali się także pozostali zawodnicy: Nataniel Beda, Gabriel Beda, Jakub Żuczek, Emil Skrzypkowski, Mateusz Wach, Marcin Wach, Ignacy Jaszke i Jan Budzisz, którzy zajmowali miejsca w pierwszej 10. tak poważnych zawodów – dodają w UKS Delfin Władysławowo. – Serdecznie gratulujemy i nie możemy się doczekać Mistrzostw Polski we Władysławowie, które odbędą się już za dwa tygodnie.

UKS Delfin Jastarnia reprezentowało 18. zawodników: Antonina Bartkowiak, Boszke Żaneta, Hania Isakowicz, Nicole Kohnke, Victoria Konkel, Nina Lieder, Zofia Lieder, Kacper Margol, Oskar Margol, Marta Markiewicz, Monika Markiewicz, Iga Narkowicz, Róża Pieper, Ania Redlin, Szymon Rzepko, Wojciech Rzepko, Anna Struck oraz Antonina Trytek. Jak im poszło? Łącznie zdobyli aż 14 medali!

  • Hania Isakowicz – 1 srebrny medal, 1 brązowy medal;
  • Nicole Kohnke – 2 brązowe medale;
  • Iga Narkowicz – 1 brązowy medal;
  • Anna Redlin – 1 srebrny medal, 1 brązowy medal;
  • Antonina Trytek – 2 srebrne medale;
  • Kacper Margol – 2 brązowe medale;
  • Oskar Margol – 1 srebrny medal, 1 brązowy medal;
  • Wojciech Rzepko – 1 srebrny medal.

– Cieszymy się, że w zawodach uczestniczą młodzi zawodnicy, którzy zdobywają doświadczenie, podpatrując starszych kolegów – komentują w UKS Delfin Jastarnia. – Dziękujemy trenerom: Adrianowi i Ernestowi za przygotowanie zawodników, wsparcie i życzliwość. Pani Ani za opiekę.

Młodych zawodników obu klubów pływackich będzie można dopingować już 11 i 12 listopada 2023 r. podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w pływaniu w płetwach oraz Finału Klubowego Pucharu Polski pod patronatem burmistrza Władysławowa Romana Kużla, które odbędą się na basenie w COS OPO Cetniewo.

V Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach w Kościerzynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *