Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pogórzu na lekcji w Komisariacie Policji w Kosakowie

Uczniowie pierwszej klasy SP w Pogórzu odwiedzili Komisariat Policji w Kosakowie. Dzieci spotkały się z policjantami, którzy pokazali im na czym polega praca policjanta. Była to również okazja do wspólnej rozmowy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kosakowie gościli w jednostce uczniów pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Pogórzu we wtorek, 8 listopada 2023 r.

– Mundurowi przedstawili dzieciom specyfikę codziennej pracy każdego z nich. Podczas wspólnych rozmów funkcjonariusze z komisariatu w Kosakowie wzbudzali u odwiedzających poczucie zaufania i bezpieczeństwa, przywołując przykłady udzielania wsparcia i pomocy najmłodszym obywatelom – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – To spotkanie edukacyjno–profilaktyczne było doskonałą okazją by promować wśród dzieci pozytywną postawę funkcjonariusza policji. Dzieci mogły osobiście przekonać się, że policjant służy by chronić i pomagać.

Pierwszoklasiści chętnie rozmawiali z policjantami z Kosakowa: zadawali pytania i pospiesznie udzielali odpowiedzi na pytania funkcjonariuszy. Z radością i zadowoleniem zaglądali we wszystkie zakamarki komisariatu w Kosakowie. Komendant komisariatu pokazywał dzieciom radiowozy i ich wyposażenie, które z ogromnym zaciekawieniem próbowały same użyć.

– Komendant Komisariatu Policji w Kosakowie nie tylko udzielał dzieciom odpowiedzi na zadawane przez nich pytania, ale chętnie oprowadzał też po swojej jednostce – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Dzieci miały również możliwość zobaczyć pomieszczenia, w których na co dzień pracują policjanci, pooglądać sprzęt, którym dysponują i wyposażenie używane przez policjantów podczas codziennej służby.

Mundurowi z Kosakowa przypomnieli dzieciom, jak bezpiecznie spędzać czas wolny, a w szczególności jak rozmawiać z osobami, których nie znają. Omówiono z dziećmi sytuacje, kiedy ich zdrowie mogłoby być zagrożone i jak ważna jest czujność oraz ostrożność.

Na koniec spotkania komendant Komisariatu Policji w Kosakowie przekazał dzieciom opaski odblaskowe, które w znacznym stopniu przyczynią się do ich bezpieczeństwa podczas pieszych wędrówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *