Tragiczne zdarzenie na torach w Gnieżdżewie (gmina Puck)

Służby ratunkowe powiatu puckiego zostały wezwane do zdarzenia na torach w Gnieżdżewie około godz. 21:40. Na miejscu działali policjanci oraz strażacy z OSP Gnieżdżewo i JRG Puck.

– O godz. 21.40 dostaliśmy wezwanie, że na trasie z Gnieżdżewa do Pucka doszło do potrącenia osoby na torach, jak się okazało śmiertelnego – mówi kpt. Krzysztof Minga, zastępca komendanta KP PSP w Pucku. – Sprawę prowadzi policja. Do wyjazdu zadysponowaliśmy zastęp z JRG Puck i OSP Gnieżdżewo.

Zapytaliśmy mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Pucku o ich ustalenia w sprawie.

– Policjanci prowadzili czynności w obecności prokuratora, lekarza biegłego i technika kryminalistyki – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowa KPP w Pucku. – Mundurowi wstępnie ustalili, że pieszy wszedł na tory i został potrącony przez nadjeżdżający pociąg. Zginął na miejscu.

Policjanci potwierdzają, iż maszynista pociągu relacji Gdynia-Hel był trzeźwy, a także, że nadal wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Pasażerowie pociągu utknęli w nim na czas pracy służb ratunkowych powiatu puckiego, i mogli opuścić wagony dopiero około północy.

Gdzie uzyskać pomoc w kryzysie emocjonalnym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *