Tragedia na Półwyspie Helskim: w Juracie utonęła kobieta

Około godz. 17 w piątek, 12 stycznia 2024 r. służby ratunkowe powiatu puckiego otrzymały wezwanie do topiącej się osoby przy plaży w Juracie na Półwyspie Helskim. Na miejsce natychmiast udały się zastępy straży pożarnej (OSP w Jastarni i JRG Puck), policja i karetka.

– Na wysokości jednego z hoteli w Juracie, osoby postronne wyciągnęły z wody osobę jeszcze przed przybyciem OSP Jastarnia i JRG Puck – mówi kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku. – Nasze działania polegały na udzieleniu pomocy i współpracy z załogą ZRM i policji.

Pierwsi, około godz. 16:55, na miejscu zdarzenia byli mundurowi z Komisariatu Policji w Juracie, którzy natychmiast przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy nieprzytomnej kobiecie. Przeprowadzali resuscytację krążeniowo-oddechową do czasu przyjazdu załogi karetki, która przejęła próbę uratowania życia kobiety.

Niestety, około godz. 17:40 lekarz stwierdził zgon. Na miejscu pracowali, obok strażaków, medyków i policjantów, także technik kryminalistyki i prokurator.

Na razie nie wiadomo kim jest ofiara, bo nie miała przy sobie niczego, co pozwalałoby ją zidentyfikować.

– Prowadzimy czynności w celu ustalenia personaliów kobiety i szczegółów zdarzenia – mówi asp. Marcin Kloka z KPP w Pucku.

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Jastarni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *