Święto Niepodległości 2023 w Krokowej. Tak wyglądało świętowanie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Krokowa

W całym powiecie puckim miasta i gmina zorganizowały obszerne, oficjalne i nieoficjalne uroczystości uświetniające obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie inaczej 11 listopada 2023 r. było w Krokowej.

Samorząd gminy Krokowa po raz kolejny zorganizował wyjątkowe i obite w wydarzenia obchody Święta Niepodległości 11 Listopada 2023.

Dzień Niepodległości rozpoczął się od zbiórki mieszkańców, pocztów sztandarowych, delegacji organizacji rządowych i pozarządowych, funkcjonariuszy służb przy budynku Urzędu Gminy Krokowa. Wszyscy, z orkiestrą dętą OSP Sławoszyno na czele, przemaszerowali powiewając flagami Polski, pod kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej.

Tu, w obecności wszystkich uczestników obchodów Święta Niepodległości w Krokowej, odsłonięto rzeźbę bł. siostry Alicji Kotowskiej z uczennicą (wykonaną przez profesora Tomasza Sobisza z inicjatywy Fundacji Sedlaka) oraz tablicę z nazwiskami mieszkańców gminy Krokowa: ofiar Piaśnicy i II wojny światowej. Biskup Wiesław Szlachetka pobłogosławił rzeźbę i tablicę, a delegaci złożyli honory i kwiaty.

Kolejną częścią obchodów Święta Niepodległości w Krokowej był występ szkolno-muzyczny w kościele, przygotowany przez uczniów Zespół Szkolno – Przedszkolny w Krokowej, a po nim biskup w asyście księży odprawił mszę św. w intencji Ojczyzny.

To jednak nie koniec świętowania w Krokowej, gdyż wieczorem mieszkańcy spotkali się na Zamku w Krokowej, na tradycyjnej już, wzruszającej wieczornicy, która ze względu na swój urok co roku przyciąga spore grono mieszkańców i gości gminy Krokowa.

Fotorelacja z oficjalnej części obchodów Święta Niepodległości 2023 w Krokowej autorstwa Zbyszka Hefta:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *