Święto Niepodległości 2023 w Krokowej: na sportowo w Wierzchucinie, czyli V Rodzinny Bieg Niepodległości

105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i 5. Rodzinny Bieg Niepodległości. Tak w Wierzchucinie cieszą się wolnością: piąty rok z rzędu przebiegli 1918 m, by upamiętnić rok 1918 r., kiedy to Polska wróciła na mapę.

W niedzielę, 12 listopada 2023 r. mieszkańcy Wierzchucina wraz z gośćmi z różnych części powiatu puckiego spotkali się na Placu Kaszubskim w Wierzchucinie, by wziąć udział w 5. Rodzinnym Biegu Niepodległości. Ten rok ustanowił rekord uczestników, było ich aż 170, czyli o 20. więcej, aniżeli rok wcześniej.

Wójt gminy Krokowa Adam Śliwicki tradycyjnie już powitał wszystkich zebranych na Placu Kaszubskim w Wierzchucinie i poprowadził ich na linię startu w lesie. Tam, uroczyście zasygnalizował start machając dwiema flagami Polski.

Uczestnicy w każdym wieku zadbali o patriotyczne elementy: pomalowane na biało-czerwono buzie, flagi, koszulki, czapki – wszystko, by podkreślić narodową niepodległość.

Po przebyciu trasy liczącej około 1918 m, na mecie na biegaczy czekali organizatorzy, którzy wręczali pamiątkowe magnesy oraz kominy, a na koniec każdy mógł skosztować pysznej zupy.

V Rodzinny Bieg Niepodległości w Wierzchucinie – zdjęcia:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *