Święto Niepodległości 2023 w Helu. Tak wyglądało świętowanie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na Początku Polski

11 listopada to Święto Niepodległości. W 2023 r. przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak w tym roku obchodzono Dzień Niepodległości w Helu?

W sobotę, 11 listopada 2023 r. najpierw, o 10:15 mieszkańcy spotkali się przy Latarni Morskiej, gdzie wysłuchali okolicznościowego przemówienia oraz złożyli kwiaty i znicze pamięci pod tablicą Józefa Piłsudskiego. Uczniowie ZSO w Helu przygotowali piękne chorągiewki i kotyliony, które zostały rozdane uczestnikom obchodów Święta Niepodległości 2023 w Helu.

Wspólny, uroczysty i dostojny przemarsz przez miasto Hel pokazał radość z trwającej 105 lat niepodległości i zaprowadził uczestników do kościoła Bożego Ciała w Helu, gdzie o godz. 11 odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny.

W samo południe świętujący helanie spotkali się przy tablicy Jana Myślisza, gdzie wysłuchali o jego historii. Krótko po tym uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku: rozgrzewającej zupy regionalnej, słodkich, domowych wypieków. Szczęśliwcy mogli zaopatrzyć się w bilety na seans filmowy “Teściowie2”.

O 19:00 Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Helu zorganizowała dla mieszkańców Helu inscenizowany koncert „Głosy Przeszłości” w Teatrze na Wiejskiej, przygotowany przez Agnieszkę Skawińską: łączący recytację i śpiew.

Fot. Andrzej Sipajło

One thought on “Święto Niepodległości 2023 w Helu. Tak wyglądało świętowanie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na Początku Polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *