„STOP PIJANYM KIEROWCOM” – to akcja na drogach na Półwyspie Helskim. Mieszkańcy Jastarni zaangażowani w trzeźwą akcję

Uczniowie szkoły w Jastarni wraz z mieszkańcami Półwyspu Helskiego i policjantkami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku wzięli udział w w akcji „STOP PIJANYM KIEROWCOM”, która odbyła się w środę, 25 października 2023 r. na głównej drodze prowadzącej przez Półwysep Helski.

Akcja została zorganizowana z inicjatywy Miejskiej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jastarni.

– Mundurowe kontrolowały stan trzeźwości kierujących, a uczniowie wręczali ulotki informacyjne promujące bezpieczeństwo na drodze – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Podczas akcji zorganizowanej w Jastarni policjantki skontrolowały stan trzeźwości 31 kierowców, a uczniowie poprzez banery, tablice reklamowe oraz rozdawanie ulotek promowali bezpieczeństwo na drodze.

STOP PIJANYM KIEROWCOM to ogólnopolska akcja, w którą włączyli się uczniowie szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Jastarni oraz policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Działania skierowane były do wszystkich użytkowników dróg, a ich celem było:

  • uświadomienie kierowcom odpowiedzialności, jaka spoczywa na nich podczas kierowania autem, ponieważ nawet najmniejsza ilość alkoholu zmienia funkcjonowanie organizmu i może być przyczyną tragedii;
  • uświadamianie pasażerów, by nie dawali przyzwolenia na prowadzenie pojazdów przez osoby nietrzeźwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *