Ratownictwo Medyczne Puck. Moc serdecznych życzeń napływa dzisiaj w stronę ratowników medycznych – 13 października to Dzień Ratownictwa Medycznego

Dzień Ratownictwa Medycznego to nic innego jak święto polskiego ratownictwa medycznego. Pierwszy raz było obchodzone 13 października 2006 w Wyszkowie na Mazowszu. Zostało ono powołane Ustawą z dn. 8 września 2006 o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Nie jest to dzień wolny od pracy, ale to nie przeszkadza w jego uczeczeniu i złożeniu życzeń i podziękowań tym, którzy na co dzień ratują ludzkie życie.

Ratownictwo Medyczne Puck, które na co dzień obsługuje pacjentów z całego powiatu puckiego, bierze udział we wszelakich szkoleniach, by podnosić kwalifikacje oraz wiedzę, ratuję ofiary wypadków, pożarów, czy innych, najróżniejszych zdarzeń losowych, właśnie dzisiaj, 13 października 2023 r. obchodzi swoje święto.

– Dziś chcemy podziękować naszym niezastąpionym ratownikom medycznym i lekarzom z ZRM z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego! Wasza poświęcona praca i poświęcenie są nieocenione. Jesteście prawdziwymi bohaterami życia codziennego. Wasza gotowość do działania w trudnych sytuacjach i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji ratują życia każdego dnia. Dzięki Wam nasi pacjenci czują się bezpiecznie – komentuje Ratownictwo Medyczne Puck. – Dziękujemy, że jesteście zawsze tam, gdzie Was potrzebujemy. Życzymy Wam dużo zdrowia, odwagi i siły, aby kontynuować Waszą znakomitą pracę. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i doceniamy każdy dzień, w którym pomagacie innym. Razem jesteśmy niesamowitym zespołem ratującym życie!

Życzenia cały czas napływają: od organizacji, samorządowców, mieszkańców ziemi puckiej. Wśród nich także od starosty puckiego:

– Dziękujemy naszym niezastąpionym ratownikom za odwagę, poświęcenie i profesjonalizm – winszuje Jarosław Białk. – Jesteście naszymi bohaterami!

Fot. Ratownictwo Medyczne Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *