Pucka drogówka w akcji. Zatrzymywali do kontroli, ale zamiast mandatów, rozdawali apteczki

Apteczkowo-policyjna akcja miała miejsce w czwartek, 8 lutego 2024 r. na drogach powiatu puckiego. Jak tłumaczą mundurowi, celem akcji było podniesienie świadomości w zakresie właściwych zachowań w ruchu drogowym. Podczas takich kontroli drogowych mundurowi informowali również, jak ważne jest zwracanie uwagi na osoby poszkodowane w zdarzeniach drogowych i udzielanie im pomocy, a apteczka, to sprzęt, który może okazać się niezbędny przy różnego rodzaju zdarzeniach drogowych.

– Policjanci kontrolowali przy tym pojazdy pod kątem stanu technicznego oraz posiadania obowiązkowego wyposażenia, którym obecnie są gaśnica i trójkąt ostrzegawczy – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Każdy kierowca, który posiadał wszystkie obowiązkowe elementy wyposażenia i stan techniczny jego pojazdu nie budził zastrzeżeń, otrzymał apteczkę samochodową.

W Polsce apteczka samochodowa nie jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu.

Zgodnie z przepisami, musi ona znajdować się w autobusach, taksówkach czy pojazdach nauki jazdy. Puccy policjanci przypominają przy tym, że w wielu krajach europejskich posiadanie apteczki w samochodzie jest jednak obowiązkowe i warto przed podróżą zagraniczną zapoznać się z przepisami danego kraju.

– Radzimy, by apteczka, nawet z podstawowym wyposażeniem, znajdowała się w każdym samochodzie, by w razie potrzeby swobodnie udzielić pierwszej pomocy – dodaje oficer prasowy KPP w Pucku.


Fot. KPP w Pucku

One thought on “Pucka drogówka w akcji. Zatrzymywali do kontroli, ale zamiast mandatów, rozdawali apteczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *