Puccy mundurowi awansowani i odznaczeni: policjanci z puckiej komendy otrzymali medale za długoletnią służbę

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymali awanse na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia w postaci odznaczeń: Medali za Długoletnią Służbę. Wśród wyróżnionych była komendant KPP w Pucku oraz I zastępca komendanta KPP w Pucku. Dodatkowo I zastępca otrzymał srebrny Medal za Długoletnią Służbę, a złoty – pracownik cywilny puckiej komendy, specjalista Zespołu Kadr i Szkolenia Grzegorz Karczewski.

Uroczystość awansowania i wyróżnienia puckich policjantów odbyła się w czwartek, 9 listopada 2023 r. i miała charakter kameralny. Spotkanie, które odbyło się w sali konferencyjno-szkoleniowej Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, rozpoczęło się od złożenia meldunku komendantowi Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzejowi  Łapińskiemu.

– Podczas zbiórki policjanci z powiatu puckiego, wśród wielu wyróżnionych funkcjonariuszy z województwa pomorskiego, otrzymali awanse w stopniach służbowych oraz wyróżnienia w postaci Medali za Długoletnią Służbę – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Podczas ceremonii uhonorowano podinsp. Beatę Nienadowską Komendanta Powiatowego Policji w Pucku, na stopień młodszego inspektora policji.  I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pucku nadkom. Krzysztof Hejmowski otrzymał mianowanie na stopień podinspektora policji oraz srebrny Medal za Długoletnią Służbę.

Rozkazem Personalnym z 7 listopada 2023 r., Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, mianował na wyższy stopień policyjny:

  • podkomisarza Jarosława Wojtowicza, komendanta Komisariatu Policji w Kosakowie;
  • sierżanta Macieja Cymana, funkcjonariusza Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pucku;
  • sierż. sztab. Karola Labuna z Zespołu Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Pracownik cywilny puckiej policji Grzegorz Karczewski, specjalista Zespołu Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku, został wyróżniony złotym Medalem za Długoletnią Służbę.

– Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podkreślił swoje uznanie za pełną zaangażowania pracę wykonywaną w policji – dodaje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – W atmosferze wyróżnień, docenienia i uznania funkcjonariuszy z garnizonu pomorskiego, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński, złożył wyróżnionym życzenia spokojnej służby i kolejnych awansów przynoszących satysfakcję z wykonywanych zadań podnoszących poziom bezpieczeństwa i porządku publicznego. Słowa podziękowania za trud ponoszony każdego dnia stanowiły wyraz uznania i docenienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *