Przedszkolaki ze Sławoszyna uczyły się o bezpieczeństwie z dzielnicową z KP w Krokowej

Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Krokowej spotkała się z przedszkolakami w Sławoszynie, by porozmawiać o bezpieczeństwie. Takie spotkania kształtują u najmłodszych właściwe i bezpieczne zachowania na drodze.

Policjantka z Komisariatu Policji w Krokowej spotkała się z przedszkolakami w Sławoszynie w połowie października 2023 r., by porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze.

– Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa, prowadzona już od najmłodszych lat, niesie ze sobą wiele zalet i jest niezbędna. Dzieci, które otrzymają odpowiednią wiedzę na temat prawidłowych zachowań, między innymi na drodze, nie tylko będą mniej narażone na wypadki, ale dzięki zdobytej wiedzy w przyszłości, już jako dorosłe osoby, staną się ostrożnymi i uważnymi uczestnikami ruchu drogowego – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Przekazanie takiej wiedzy było głównym celem spotkania dzielnicowej z przedszkolakami. Dzieci dowiedziały się od dzielnicowej o podstawowych zasadach dotyczących przemieszczania się po drodze, a także o znaczeniu elementów odblaskowych na ubraniach.

Dzielnicowa tłumaczyła dzieciom ze Sławoszyna, by nie rozmawiać z osobami, które są im nieznane, oraz by zawsze zwracać się do znajomych im osób dorosłych. Podobnie w przypadku przyjmowania od nieznajomych smakołyków, które mogą stanowić dla nich zagrożenie.

W trakcie spotkania w przedszkolu w Sławoszynie nie zabrakło pytań ze strony dzieci na temat zawodu policjanta.

– Dzielnicowa wyjaśniła najmłodszym znaczącą rolę mundurowych jaką jest „pomagać i chronić”, a na zakończenie spotkania dzielnicowa zaprezentowała policyjny samochód, który wzbudził u przedszkolaków duże zainteresowanie – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.Maluchy oglądały wszystkie elementy wyposażenia i okazywały chęć ich użycia. Dbając o poczucie bezpieczeństwa najmłodszych policjantka zaprezentowała policyjne sygnały dźwiękowe oraz świetlne.

Fot. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *