Pożar w Chłapowie: siedem zastępów straży kontra ogromny ogień widoczny z daleka

Do groźnego pożaru, który zaniepokoił mieszkańców Chłapowa i okolic doszło po godz. 22 w sobotę, 2 grudnia 2023 r. Ogromne płomienie widoczne były z daleka.

Wstępne wezwanie, które otrzymali strażacy z Pucka, i z gminy Władysławowo, mówiło o pożarze budynku przy ul. Żeromskiego w Chłapowie. Choć pożar był ogromny i widoczny z daleka, to na miejscu okazało się, że to nie budynek stoi w ogniu.

– W sobotę, 2 grudnia 2023 r. po godz. 22. w Chłapowie doszło do pożaru wiaty na polu kempingowym – powiedział nam kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku. – Pod wiatą znajdowały się dwa samochody osobowe, a obok lekko nadpalony kamper. Brak osób poszkodowanych.

W akcji gaśniczej udział brały:

  • trzy zastępy z JRG Puck,
  • zastęp z OSP Władysławowo,
  • zastęp OSP Chłapowo,
  • strażacy z OSP Jastrzębia Góra oraz
  • strażacy z OSP Karwia.

– Pożar szybko objął drewniany budynek i rozprzestrzenił się na sąsiadujące drzewa. W budynku spłonął samochód i uszkodzona została zaparkowana obok przyczepa kempingowa – komentują strażacy z KP PSP w Pucku. – Pożar bezpośrednio zagrażał budynkowi recepcji i innym obiektom. Na szczęście bardzo szybka akcja strażaków z OSP Chłapowo przy wsparciu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie i JRG Puck pozwoliła szybko opanować sytuację. W akcji biorą udział również strażacy z OSP Jastrzębia Góra i OSP Karwia. W chwili obecnej trwa dogaszanie pogorzeliska i szacowanie strat. Teren powiatu puckiego zabezpiecza zastęp Ochotnicza Straż Pożarna w Starzynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *