Pożar mieszkania przy ul. Wojska Polskiego w Pucku. Mieszkańcy bloku przeżyli chwile grozy, część nie mogła się ewakuować

W akcji ratowniczo-gaśniczej w Pucku uczestniczyło aż sześć zastępów i 21 strażaków. Do pożaru jednego z mieszkań w puckim bloku zostali wezwani przed godz. 15 w piątek, 3 listopada 2023 r. To były prawdziwe chwile grozy dla wielu mieszkańców bloku. Co się wydarzyło w bloku w Pucku?

We wczesne, piątkowe popołudnie, 3 listopada 2023 r. strażacy z Pucka i okolic ruszyli z pomocą na wezwanie do pożaru jednego z mieszkań w bloku, przy ulicy Wojska Polskiego w Pucku.

– Dramatyczne chwile przeżyli dzisiaj mieszkańcy bloku przy ulicy Wojska Polskiego w Pucku – tłumaczą puccy strażacy. – Tuż przed godziną 15 w jednym z mieszkań wybuchł pożar, który zniszczył całkowicie kuchnię i przedpokój, a pozostała część mieszkania uległa zniszczeniu w wyniku okopcenia.

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Gnieżdżewie

Pożar był tak potężny, że dym przedostał się na klatkę schodową, co uniemożliwiło wyjście na zewnątrz osobom mieszkającym na wyższych kondygnacjach.

– Pożar został szybko ugaszony przez naszych strażaków i na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych – wyjaśniają w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku. – W akcji trwającej półtorej godziny uczestniczyło sześć zastępów i 21. strażaków z JRG Puck oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Gnieżdżewie i Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *