Poważny wypadek w Wierzchucinie: lądował LPR

Służby ratunkowe powiatu puckiego otrzymały wezwanie do wypadku na ul. Antoniego Abrahama w Wierzchucinie w poniedziałkowy wieczór, około godz. 19.30, 24 czerwca 2024 r.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z OSP Wierzchucino i zastęp JRG Puck. Na miejscu zastali kompletnie rozbitego, osobowego Citroena, a poza autem 43-letniego kierowcę oraz dwoje dzieci w wieku 10 i 12 lat.

– Nasza jednostka zadysponowana została do wypadku drogowego na trasie Wierzchucino-Słuchowo. Po przyjeździe na miejsce pierwszego zastępu zastano samochód osobowy po uderzeniu w drzewo. Podróżowały nim trzy osoby, które znajdowały się na zewnątrz pojazdu. W pierwszej kolejności zabezpieczono miejsce akcji oraz przystąpiono do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, w tym dwójce dzieci, które przekazano Zespołom Ratownictwa Medycznego – tłumaczą w OSP Wierzchucino. – Nasi strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca LPR, a po usunięciu pojazdu zneutralizowali wycieki płynów eksploatacyjnych.

Fot. KPP w Pucku

Wraz ze strażakami z OSP Wierzchucino i JRG Puck, na miejscu poważnego wypadku pracowali także medycy (załogi karetek i LPR) oraz policjanci.

Jak doszło do wypadku w Wierzchucinie? To ustalają mundurowi.

– 43-letni mężczyzna jadąc Citroenem w kierunku miejscowości Słuchowo, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna, razem z dwójką małoletnich pasażerów, zostali przetransportowani do szpitala – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowa KPP w Pucku. – Na miejscu pracowały służby ratunkowe i policjanci z puckiej drogówki, którzy będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.  

Fot. KPP w Pucku


Fot. OSP Wierzchucino

One thought on “Poważny wypadek w Wierzchucinie: lądował LPR

  1. Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 664 694 990

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *