Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości 47-latek ukrywał się przez odsiadką, ale… Najzwyczajniej w świecie – pracował

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali 47-latka, który ukrywał się, by nie trafić do więzienia na dwa i pół roku. Mężczyzna wyroku nie chciał odbyć, ale do pracy się stawiał bezpardonowo: policjanci przerwali mu pracę, by podwieźć go do aresztu.

Mężczyzna działał w zorganizowanej grupie przestępczej, został złapany i osądzony, ale ukrył się przed wymiarem sprawiedliwości. 47-latek poszukiwany był przez Sąd w Wejherowie do odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Nie chciał odpowiedzieć za popełnione przestępstwa, dlatego się ukrywał. Nieskutecznie.

Policjant puckiej patrolówki razem z dzielnicowym, gdy dowiedzieli się o rozpoczętych poszukiwaniach za 47-latnim mieszkańcem powiatu puckiego, natychmiast wkroczyli do akcji. Zatrzymali poszukiwanego mężczyznę w czwartek, 16 listopada 2023 r.

– Mundurowi analizując posiadany materiał oraz dzięki bardzo dobrej znajomości swojego rejonu służbowego, udali się do Leśniewa w gminie Puck, gdzie zatrzymali mężczyznę. Policjanci przerwali pracę 47-latka i osadzili go za kratami – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku.Funkcjonariusze z puckiej komendy po raz kolejny dokonali zatrzymania poszukiwanej osoby. Współpracując z sądem i prokuraturą dbają, by mieszkańcy powiatu puckiego mogli czuć się bezpiecznie. Realizując codzienne obowiązki zatrzymują sprawców, którzy popełniają czyny zabronione, czym zapewniają wzrost poczucia bezpieczeństwa pozostałym mieszkańcom powiatu.

Fot. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *