Policyjny pościg z Pucka do Celbowa zakończył się wypadkiem. 20-latek z Małopolski usłyszy zarzuty

Nocny pościg policyjny, który poruszył społeczność Pucka w środę, 27 września 2023 r., zakończył się wypadkiem auta uciekiniera. Kierowcą okazał się 20-latek z Małopolski. Co wydarzyło się w Pucku i Celbowie? Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku ustalili szczegóły zdarzenia.

Fot. Dziennik Pucki

O policyjnym pościgu zakończonym wypadkiem w Celbowie (gmina Puck) informowaliśmy w artykule pt. Wypadek w Celbowie (gm. Puck). Policyjny pościg zakończony dachowaniem auta. Wstępne informacje mówiły o policyjnym pościgu i dachowaniu auta na DW 216 w Celbowie, które nie zatrzymało się do kontroli. Na miejscu zdarzenia, obok strażaków z KP PSP w Pucku i OSP Mrzezino, pracowali także medycy z Ratownictwa Medycznego Puck, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku, a także pomoc drogowa.

Co stało się w Celbowie?

Historia nie jest prosta, bo zaczęła już przed godz. 20 w środę, 27 września 2023 r. w Pucku. To wtedy do puckiej komendy wpłynęło zgłoszenie o pijanym kierowcy Mitsubishi, który zakotwiczył się na chwilę na jednym z puckich parkingów.

Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce. Tam zauważyli mężczyznę, który wsiada do auta i nim odjeżdża.

– Mundurowi pojechali za kierującym, który pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyspieszył i zaczął uciekać, w kierunku miejscowości Celbowo – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Kierujący jechał przez kolejne skrzyżowania, łamał przepisy ruchu drogowego i stwarzał zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Zdjęcia z wypadku w Celbowie (27 września 2023)

Podczas ucieczki przed policyjnym radiowozem, kierowca Mitsubishi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w barierki energochłonne, uszkadzając je. Został zatrzymany przez policjantów, choć nie ułatwił im pracy, bo..

– Mężczyzna był agresywny wobec interweniujących policjantów, obrażał ich, w pewnym momencie uderzył jednego z nich. Policjanci zmuszeni byli do jego obezwładnienia – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.Mężczyzna został zatrzymany i  doprowadzony do jednostki policji.

Kto prowadził auto uciekające przed pucką policją?

Policjanci ustalili, że za kierownicą auta zasiadł 20-letni mężczyzna z województwa małopolskiego, który był pod wpływem alkoholu i prowadził osobówkę pomimo zakazu prowadzenia pojazdów i cofniętego uprawnienia do kierowania samochodami.

Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi. W jego sprawie nadal trwają czynności. Po zebraniu materiału dowodowego i ustaleniu szczegółów okoliczności zdarzenia, a także po wytrzeźwieniu mężczyzny, policjanci przedstawią mu zarzuty i zostanie on doprowadzony do prokuratury.

Zdjęcia z wypadku w Celbowie (27 września 2023)

Czytaj więcej na www.dziennikpucki.pl

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych 2024 w Dębkach

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych 2024 w Dębkach

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych, czyli zawody w budowaniu z piasku. To już kolejna edycja tego wydarzenia. Wśród nadmorskich kurortów, w których…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *