Pijany Ukrainiec za kierownicą Berlingo zatrzymany w Żelistrzewie (gmina Puck)

O kolejnego, pijanego kierowcę na drogach powiatu puckiego mniej. Dzięki czujności jednego z kierowców, który powiadomił policję o swoich podejrzeniach, w ręce wymiaru sprawiedliwości wpadł 36-letni Ukrainiec, który wsiadł za kierownicę auta mając 1,5 promila!

W środę, 25 października 2023 r. o godzinie 22.30 policjanci z puckiej drogówki otrzymali informację, że w Celbowie, w kierunku Żelistrzewa, jedzie Citroen, którego kierujący może być pod wpływem alkoholu.

– Zgłaszającego świadka zaniepokoiło, że Citroen porusza się od lewej do prawej krawędzi drogi i najeżdża na krawężnik. O tym fakcie niezwłocznie powiadomił policję – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku.Mundurowi zatrzymali w Żelistrzewie ciężarowy samochód marki Citroen Berlingo, którego kierowcą był 36-letni mieszkaniec powiatu puckiego, obywatel Ukrainy.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 36-latka wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Co grozi za jazdę po pijaku?

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

Puccy mundurowi apelują!

  • Osoby siadające za kierownicą pod wpływem alkoholu stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego, jeśli mamy podejrzenie kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę, nie wahajmy się zadzwonić na policję;
  • Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego powiadamiając policję. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

– Jeżeli jesteś świadkiem podobnych zachowań lub masz podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy, pilnie zadzwoń pod numer 112 i powiadom o tym – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Ten telefon może uratować czyjeś życie.

Fot. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *