Pełna Miska dla Schroniska 2023. Wielki finał akcji Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieroszynie: padł niesamowity rekord

Aż serce rośnie: ponad półtora tony karmy i ponad 3,5 tony pościeli, kołder i poduszek trafiło do OTOZ Animals – Schronisko Dąbrówka. Ta rekordowa ilość pomocy dla bezdomnych zwierząt została przekazana przez OSP Mieroszyno w ramach ich corocznej akcji pn. Pełna Miska dla Schroniska.

OSP Mieroszyno już od kilku lat na jesień organizuje akcję pn. Pełna Miska dla Schroniska, i z roku na rok angażuje się w nią coraz więcej mieszkańców i firm z powiatu puckiego, którzy dokładają swoje “cegiełki” ustanawiając coraz to większe rekordy ilości pomocy dla bezdomnych zwierząt w schronisku w Dąbrówce koło Gdyni. Nie inaczej było w październiku 2023 r.

Wielki finał akcji Pełna Miska dla Schroniska 2023 odbył się w sobotę, 4 listopada 2023 r. To tego dnia OSP Mieroszyno dostarczyło rekordowe ilości karmy i rzeczy do schroniska dla zwierząt.

– Zakończenie akcji to bardzo intensywny czas. Od wtorku trafiały do naszej OSP zebrane rzeczy w akcji, czwartek i piątek spędziliśmy na segregacji, pakowaniu i zliczaniu, a dnia dzisiejszego dostarczyliśmy zebrane artykuły do OTOZ Animals – Schronisko Dąbrówka – informuje OSP Mieroszyno. – Łącznie w wyjeździe uczestniczyło 66. wolontariuszy, a byli nimi członkowie naszej OSP i MDP, młodzież z OSP Strzelno oraz sympatycy naszej jednostki. Wizytę w schronisku rozpoczęliśmy od obejścia oraz pogadanki na temat pracy w schronisku, następnie był rozładunek ciężarówki, a później wyprowadziliśmy psy na spacer.

Wspomniane, rekordowe liczby pomocy pochodzącej z akcji Pełna Miska dla Schroniska 2023 (szósta edycja):

 • 1 683,04 kg karmy (w tym karma marek premium 900,53 kg),
 • 3 560 kg pościeli, kołder i poduszek.

Oprócz karmy i rzeczy potrzebnych psiakom, do przetrwania zimy zebrane zostały:

 • 15 legowisk,
 • 21 smyczy,
 • 53 obroże i szelki,
 • 14 misek,
 • 48 zabawek
 • drapaki dla kotów,
 • środki czystości,
 • transportery,
 • witaminy dla psów i kotów,
 • banery reklamowe.

Akcję Pełna Miska dla Schroniska 2023 przeprowadziła Ochotnicza Straż Pożarna w Mieroszynie wraz z partnerem: Ośrodkiem Kultury Sportu i Turystyki w gminie Puck. Jednak, gdyby nie zaangażowanie i wielkie serca darczyńców, akcja nie byłaby udana.

– Taki wynik to efekt bardzo dużego zaangażowania całej społeczności gminy Puck oraz powiatu puckiego i ciężkiej pracy. Na początku za ciężką pracę dziękujemy przede wszystkim koordynatorom zbiórki, mnóstwo poświęconego czasu, tysiące odebranych telefonów podczas tego miesiąca, członkom MDP i OSP za ciężką pracę podczas odbiorów i segregacji zebranych rzeczy – wyliczają w OSP Mieroszyno. – Kolejne podziękowania kierujemy do osób wielkiego serca którzy pomogli nam dostarczyć zarówno artykuły, jak i wolontariuszy, na miejsce, a mianowicie dziękujemy firmom Mar-Pol oraz Lewicki Transport za udostępnienie autobusu i samochodu ciężarowego.

To jednak nie koniec podziękowań, lista osób i firm, którym OSP Mieroszyno dziękuje za zaangażowanie i pomoc w akcji jest długa – można ją zobaczyć na ich facebookowym profilu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *