Pediatria Szpitala Puckiego wyposażona w łóżka dla rodziców od Fundacji Ronalda McDonalda

W środę, 5 czerwca 2024 r. przed wejściem do oddziału pediatrii Szpitala Puckiego odbyło się oficjalne przekazanie łóżek, które posłużą rodzicom/opiekunom dzieci przebywających w szpitalu, a jednocześnie przyczynią się do poprawy jakości świadczonych przez Szpital Pucki usług i czasu zdrowienia małych pacjentów.

Pomysłodawcami tej dobroczynności są franczyzobiorcy restauracji McDonald’s: Jacek Chodakowski, który zapoczątkował w 2011 roku organizację konkursu “Pò kaszëbskù w McDonaldze” dla dzieci i młodzieży, oraz Paweł Chodakowski, który od 2023 r. kontynuuje tradycję konkursu kaszubskiego i prowadzi m.in. pucką restaurację. To dzięki nim i ich współpracy z firmami z regionu (Galeria Szperk, IoT Energi i FRANKE) Fundacja Ronalda McDonalda przekazała aż 12 łóżek na oddział pediatrii Szpitala Puckiego.

Słuszność łóżek dla rodziców potwierdził sam ordynator oddziału pediatrycznego w Szpitalu Puckim.

Łóżka dla opiekunów małych pacjentów Szpitala Puckiego trafiły na każdą salę oddziału pediatrycznego, a było to możliwe dzięki zaangażowaniu firm z regionu.

Radość z czynienia dobra była widoczna, potwierdzona słownie przez darczyńców.

Podobnie myśli prezes IoT Energy.

Prezes Szpitala Puckiego nie tylko podziękowała za łóżka, ale też wyjaśniła, jak znaczący wpływ na poprawę stanu zdrowia małego pacjenta ma obecność dobrze wypoczętego rodzica.

O planach rozwoju Szpitala Puckiego dopowiedział też starosta pucki, który wyjaśnił też, jak cenny jest dar łóżek dla rodziców małych pacjentów.

Jak się okazało, nie tylko łóżka zostały sprezentowane Szpitalowi Puckiemu. Darczyńcy przyjechali także z misiami, które osobiście wręczali obecnym na salach oddziału pediatrycznego dzieciom.

Po słodkich odwiedzinach u najmłodszych pacjentów, starosta powiatu puckiego wraz z prezes Szpitala Puckiego zabrali obecnych na wydarzeniu gości na obchód po nowych murach puckiej lecznicy.


Fot. Magdalena Gębka-Scuffins

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *