Obchody Święta Niepodległości w Pucku 2023. Próba ustanowienia rekordu Polski w “Największej liczbie osób śpiewających Kaszubskie Nuty” na Starym Rynku w Pucku

Na Starym Rynku w Pucku, w związku z obchodami 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zebrali się mieszkańcy oraz uczniowie puckich szkół, by wspólnie spróbować ustanowić nowy rekord Polski. Czy im się udało?

To już tradycja, że w Pucku, przed Świętem Niepodległości, ale w ramach jego obchodów, próbuje się ustanowić nowy rekord Polski. Na 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku wraz z innymi placówkami oświatowymi i mieszkańcami miasta Puck, podjęli próbę ustanowienia rekordu na “Największą liczbę osób śpiewających Kaszubskie Nuty”. To ósmy rok z rzędy, kiedy podjęto się próby ustanowienia rekordu Polski.

Rekordy Polski ustanowione w Pucku

W poprzednich latach podjęto próby i ustanowiono rekordy Polski:

  • na największy łańcuch osób trzymających się za ręce (2022),
  • na najwięcej osób wiążących węzeł żeglarski „sztyk” jednocześnie (2021),
  • na najwięcej osób jedzących zupę rybną jednocześnie w wodzie (2020),
  • w największym wzorze serca z ludzi (2019),
  • na największą mozaikę ułożoną z pucharów w kształcie mapy Polski (2018),
  • na najwięcej osób grających “Sto lat” na flażoletach (2017),
  • w liczbie osób śpiewających z pamięci cztery zwrotki hymnu narodowego (2016),
  • na najwięcej osób tańczących poloneza jednocześnie (2015).

Bicie rekordu Polski w Pucku 2023

W piątek, 10 listopada 2023 r. na Starym Rynku w Pucku znowu zrobiło się patriotycznie biało-czerwono i żółto-czarno. Chętni do wzięcia udziału w biciu rekordu Polski weszli do specjalnie wyznaczonej sekcji, gdzie zostali policzeni, a nadzór nad przebiegiem wydarzenia sprawowali: piosenkarka Weronika Korthals, Roman Drzeżdżon z Muzeum Ziemi Puckiej oraz prezes ZKP Puck Piotr Gruba.

Całe wydarzenie uświetniły: występy chóru Muszelki z SP Puck, krótko i wzruszająco opowiedziana historia odzyskania przez Polskę niepodległości, a także przemowy: dyrektora SP w Pucku Zdzisława Pruchniewskiego oraz burmistrz Pucka Hanny Pruchniewskiej.

Po dwukrotnym zaśpiewaniu “Kaszubskich Nut” (śpiewanie miało trwać min. 3 minuty) zrobiło się naprawdę radośnie. Nadzorujący wydarzenie nie dopatrzyli się uchybień, a burmistrz Pucka poinformowała, że łącznie aż 1 113 osób odśpiewało najpopularniejszą kaszubską piosenkę. Teraz rekord musi potwierdzić komisja Biura Rekordów.

Całe wydarzenie, trwające około godziny, można obejrzeć z relacji na żywo, którą prowadziliśmy na naszym Facebooku (www.facebook.com/DziennikPucki)

Fotogaleria z bicia rekordu 2023 na Starym Rynku w Pucku

Fot. Konrad Kędzior / kakenski.pl – Film i Fotografia

Próba ustanowienia rekordu Polski w “Największej liczbie osób śpiewających Kaszubskie Nuty”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *