Narkotykowa schadzka w Pogórzu: policja zatrzymała trzech mężczyzn

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych po tym, gdy rutynowa kontrola drogowa w Pogórzu w gminie Kosakowo skończyła się ujawnieniem narkotyków i kierowcy pod ich wpływem.

W końcówce listopada 2023 r., policjanci z Komisariatu Policji w Kosakowie, jak zazwyczaj, patrolowali ulice gminy Kosakowo. W Pogórzu zauważyli zaparkowanego Forda w którym siedziało trzech mężczyzn. Nie było by w tym nic nieodpowiedniego, gdyby nie nagłe, nerwowe zachowanie mężczyzn, które zwróciło uwagę mundurowych.

– Policjanci Komisariatu Policji w Kosakowie skontrolowali Forda zaparkowanego na jednej z ulic w Pogórzu, w którym przebywało trzech mężczyzn – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Na widok policjantów, kierowca razem z dwoma pasażerami, zaczęli się nerwowo zachowywać, co wzbudziło zainteresowanie mundurowych.

W aucie siedziało dwóch 38-latków oraz 27-latek, którzy tłumaczyli policjantom, że czekają na znajomą, z którą zaraz odjadą.

– Zapytani przez policjantów o posiadanie środków prawnie zabronionych odpowiedzieli, że nie mają – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Gdy 38-letni kierowca pokazał policjantom zawartość schowka samochodowego oraz kieszeni fotela, mundurowi znaleźli i zabezpieczyli środki odurzające.

Badanie testerem narkotykowym wykazało, że była to metamfetamina.

Szybko okazało się też, że 38-letni kierowca, mieszkaniec Gdańska, znajdował się pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy.

– Funkcjonariusze osadzili mężczyzn w policyjnym areszcie – dodaje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a za prowadzenie pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Fot. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *