Młodzi, gniewni i… Najwyraźniej głodni. Okradali piwnice w Pogórzu, a ich łupem były m.in. przetwory

Piwniczni włamywacze na terenie gminy Kosakowo na swoim koncie mają kradzieże konserw, napojów, artykułów samochodowych, wędkarskich i narzędzi. Nie gardzili też sprzętem AGD i meblami. Ich proceder nie trwał długo, bo szybko wpadli w policyjne sidła.

Policjanci powiatu puckiego potrzebowali zaledwie kilkunastu godzin, by wytropić i zatrzymać pogórskich włamywaczy do piwnic. 28-latek i 21-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, a sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.

– Sprawcy, działając wspólnie i w porozumieniu, przez kilka dni kradli przedmioty, które mogliby później spieniężyć – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Policjanci odzyskali wiele skradzionych przedmiotów, których łączną wartość oszacowano na ok. 4 200 zł.

Włamania do piwnic w Pogórzu: od czego się zaczęło?

W środowy wieczór, 22 listopada 2023 r. do Komisariatu Policji w Kosakowie wpłynęło zgłoszenie o włamaniach do pomieszczeń piwnicznych na jednym z osiedli w Pogórzu w gminie Kosakowo. Miało do nich dojść w ciągu kilku dni przed zgłoszeniem procederu na policję.

– Sprawcy, uszkadzając drzwi wejściowe, zabrali mienie o wartości około 4 200 zł na szkodę mieszkańców osiedla w Pogórzu – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kosakowie dokonali na miejscu czynności zmierzających do ustalenia sprawców.

Już w piątkowy ranek, 24 listopada 2023 r. kryminalni obudzili i zatrzymali w Pogórzu jednego ze sprawców włamań. To 21-letni mieszkaniec Gdańska, który wynajmował mieszkanie w Pogórzu, by przechowywać w nim skradzione „fanty”.

Następnego dnia, w sobotę, 25 listopada 2023 r., tym razem na terenie Gdańska, kryminalni zatrzymali wspólnika włamań: 28-letniego mieszkańca Gdańska.

Młodzi, gniewni i najwyraźniej głodni, usłyszeli zarzuty włamań do piwnic w Pogórzu, za co przewidziana jest kara pozbawienia wolności do 10 lat.

– Wobec 21-latka sąd wydał już postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące – dodaje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Wobec 28-latka prokurator także wystosował wniosek o areszt. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *