Lekcja bezpieczeństwa z policjantami: pierwszaki Szkoły Podstawowej nr 2 we Władysławowie dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać z dróg i chodników

Przechodzenie po pasach na drugą stronę jezdni wydaje się prostym zadaniem, ale czy na pewno? Dzielnicowi z Komisariatu Policji we Władysławowie postanowili to sprawdzić i pomóc dzieciom, które rozpoczęły naukę w pierwszych klasach Szkoły Podstawowej nr 2 we Władysławowie.

W poniedziałkowe przedpołudnie, 20 listopada 2023 r., dzielnicowi z Komisariatu Policji we Władysławowie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 we Władysławowie. Wybór tej placówki nie był przypadkowy: szkoła znajduje się przy ruchliwej drodze i wielu uczniów tą właśnie drogą dociera codziennie na zajęcia.

– Podczas spotkania policjanci przekazali uczniom wiedzę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Omówili m.in. zasady prawidłowego poruszania się po drodze z i do szkoły, bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych, tych z, jak i bez, sygnalizacji świetlnej – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Każdy z pierwszoklasistów dopowiedział, co należy zrobić i gdzie spojrzeć, by podczas przechodzenia przez „zebrę” być bezpiecznym. Funkcjonariusze zwracali uwagę na popełniane błędy i wskazywali na zagrożenia mogące występować podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzielnicowi przytaczali też możliwości radzenia i sposoby działania w sytuacjach mogących zagrażać ich życiu i zdrowiu.

Dzieci z SP nr 2 we Władysławowie utrwalały numer alarmowy 112 i budowały poczucie zaufania do funkcjonariuszy. Na zakończenie mundurowi rozdali uczniom odblaski, które wpłyną na poprawę ich widoczności podczas drogi do szkoły.

– Przeprowadzone spotkanie policjantów z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych jest jednym z wielu realizowanych przez policjantów z powiatu puckiego w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym – tłumaczy asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Mundurowi z powiatu puckiego poprzez tego typu spotkania dbają o wzrost poczucia bezpieczeństwa młodych mieszkańców ziemi puckiej, starają się, by mieszkańcy posiadali wiedzę z podstawowych zasad bezpieczeństwa, co w znaczący sposób wpływa na wzrost ich poczucia bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *