Krwista akcja Miejskiego Klubu HDK PCK Władysławowo. W gminie Władysławowo uśmiechnięci krwiodawcy zebrali ponad 13 litrów bezcennego leku

Każda dorosła osoba (w wieku od 18 do 60 lat), która czuje się zdrowa, waży nie mniej niż 50 kg i pragnie pomóc drugiemu człowiekowi, może spróbować oddać honorowo krew. Na mobilny pobór krwi, który w gminie Władysławowo odbywa się cyklicznie, wystarczy stawić się po zjedzeniu śniadania i spożyciu dużej ilości wody, z dowodem osobistym w ręku.

Po wypełnieniu ankiety medycznej, lekarz podejmie decyzję, czy osoba chętna do oddania krwi na szczytny cel może to zrobić, czy nie. Tak właśnie było w Szkole Podstawowej nr 2 we Władysławowie w sobotę, 13 stycznia 2024 r. Na zaproszenie Miejskiego Klubu HDK PCK Władysławowo do Władysławowa przyjechała ekipa medyków i pielęgniarek z RCKiK w Gdańsku, do której ustawiła się długa kolejka chętnych do podzielenia się krwią.

Honorowe krwiodawstwo we Władysławowie

Podsumowanie styczniowej, honorowej akcji Miejskiego Klubu HDK PCK Władysławowo w Szkole Podstawowej nr 2 we Władysławowie:

  • 31 osób stanęło w kolejce do weryfikacji lekarskiej;
  • lekarz, pozwolił 29. osobom na oddanie krwi (dwie zostały zdyskwalifikowane).
  • Łącznie zebrano ponad 13 litrów cennego leku (13 050 ml).

– Część osób oddała krew dla Radka Bąk z Lublina. Serdecznie dziękujemy – podsumowuje prezes Miejskiego Klubu HDK PCK Władysławowo i już zachęca do udziału w kolejnej akcji. – Zapraszamy ponownie 16 marca 2024 r.


Fot. Miejski Klub HDK PCK Władysławowo

One thought on “Krwista akcja Miejskiego Klubu HDK PCK Władysławowo. W gminie Władysławowo uśmiechnięci krwiodawcy zebrali ponad 13 litrów bezcennego leku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *