Krwista akcja Kosakowskiego Klubu HDK i Ultrakrwi. W gminie Kosakowo zebrali prawie 14 litrów bezcennego leku, którego nie da się wyprodukować.

W czwartek, 19 października 2023 r. na parkingu przy Urzędzie Gminy Kosakowo zaparkował krwiobus z RCKiK w Gdańsku. W kolejce do biało-czerwonego autobusu ustawiły się aż 33 osoby: wszyscy byli chętni do podzielenia się drogocennym płynem, jakim jest krew. Łącznie zebrali prawie 14 litrów lekarstwa, którego nie da się wyprodukować.

Każda dorosła osoba (w wieku od 18 do 60 lat), która czuje się zdrowa, waży nie mniej niż 50 kg i pragnie pomóc drugiemu człowiekowi, może spróbować oddać honorowo krew. Na mobilny pobór krwi, który w gminie Kosakowo odbywa się cyklicznie, wystarczy stawić się po zjedzeniu śniadania i spożyciu dużej ilości wody, z dowodem osobistym w ręku.

Po wypełnieniu ankiety medycznej, lekarz podejmie decyzję, czy osoba chętna do oddania krwi na szczytny cel może to zrobić, czy nie. Tak właśnie było przy Urzędzie Gminy Kosakowo w czwartek, 19 października 2023 r. Na zaproszenie Kosakowskiego Klubu HDK przy współpracy z organizacją Ultrakrew “Każdy ma swój Krwiobieg” do Kosakowa przyjechał krwiobus z RCKiK w Gdańsku, do którego ustawił się długa kolejka chętnych do podzielenia się krwią.

Honorowe krwiodawstwo w Kosakowie

Podsumowanie październikowej, honorowej akcji poboru krwi przy Urzędzie Gminy Kosakowo:

  • 33 osoby stanęły w kolejce do weryfikacji lekarskiej;
  • wśród nich jedna po raz pierwszy;
  • lekarz, pozwolił 31. osobom na oddanie krwi (dwie zostały zdyskwalifikowane).
  • Łącznie zebrano prawie 14 litrów cennego leku (13 950 ml).

Dzięki Wam, Krwiodawcom zebraliśmy 13 950 ml krwi! Dziękuję bardzo wszystkim Krwiodawcom, którzy dzisiaj, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i opóźnienia w rozpoczęciu rejestracji (ambulans stanął w korku), zaczekali i oddali krew, przyczyniając się tym samym do ratowania życia innych osób! – podsumował prezes Kosakowskiego Klubu HDK Andrzej Śliwiński.

– Jesteście Wspaniali! 13 950 ml zebranej krwi, 93 statystycznie uratowane osoby – dodali w organizacji Ultrakrew. – Nic Was nie zatrzyma. Nieważne, że deszcz. Co tam, że wieje. Nawet temperatura szaleje. Wy jesteście i pomagacie. Wspólnie z Kosakowskim Klubem HDK i Andrzejem Śliwińskim wszystkim Wam razem i z osobna pięknie dziękujemy

Już teraz organizatorzy zapraszają na kolejny, mobilny pobór krwi przy Urzędzie gminy Kosakowo, który odbędzie się w sobotę, 16 grudnia 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *