Krwiodawcze wydarzenie na Starym Rynku w Pucku: krwiobus z RCKiK w Gdańsku i Klub Honorowych Dawców Krwi w Pucku w akcji

W piątek, 17 listopada 2023 r. na Starym Rynku w Pucku zaparkował wyjątkowy autokar Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku: to krwiobus, który przyjechał do Pucka z RCKiK w Gdańsku na zaproszenie Klubu Honorowych Dawców Krwi w Pucku. Akcja mobilnego poboru krwi w Pucku zebrała prawie 8 litrów cennego leku.

Każda dorosła osoba, w wieku od 18 do 60 roku życia, która czuje się zdrowa, waży nie mniej niż 50 kg i pragnie pomóc drugiemu człowiekowi, może spróbować oddać honorowo krew. Na mobilny pobór krwi, który w Pucku odbywa się cyklicznie, wystarczy stawić się po zjedzeniu śniadania i spożyciu dużej ilości wody, z dowodem osobistym w ręku.

Po wypełnieniu ankiety medycznej, lekarz podejmie decyzję, czy osoba chętna do oddania krwi na szczytny cel może to zrobić, czy nie. Tak właśnie było na Starym Rynku w Pucku w piątek, 17 listopada 2023 r.

Honorowe krwiodawstwo w Pucku

Podsumowanie listopadowej, honorowej akcji poboru krwi na Starym Rynku w Pucku:

  • 24 osoby stanęły w kolejce do weryfikacji lekarskiej;
  • wśród nich dwie osoby po raz pierwszy;
  • lekarz, pozwolił 17. osobom na oddanie krwi (7 zostało zdyskwalifikowanych).
  • Łącznie zebrano ponad 7 litrów cennego leku (7 650 ml).

Klub Honorowych Dawców Krwi w Pucku już zaprasza na kolejne, mobilne pobory krwi na Starym Rynku w Pucku, które od przyszłego roku (2024) będą odbywały się w czwartki, a nie w piątki, jak było do tej pory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *