Koszmarny wypadek w gminie Puck. W Leśniewie auto “zatrzymało” się na drzewie. Młoda pasażerka została zakleszczona w pojeździe

Do groźnego wypadku doszło na leśnym odcinku drogi w Leśniewie. 19-letni mieszkaniec powiatu puckiego, kierując BMW, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w przydrożne drzewo. Jego 16-letnia pasażerka została zakleszczona w aucie. Uwolnili ją strażacy. Dziewczyna z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala, a 15-letni pasażer został przekazany pod opiekę rodziców.

Do groźnego wypadku w Leśniewie doszło we wczesnych godzinach rannych, w niedzielę, 24 września 2023 r. Jak poinformował nas kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku, na miejsce, natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Puck oraz OSP Leśniewo.

– O godzinie 02:52 zostaliśmy wezwani do miejscowego zagrożenia na trasie między Leśniewem a Darzlubiem. Samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo, a jedna osoba została zakleszczona w pojeździe – relacjonują w OSP Leśniewo. – Nasz zespół natychmiast zareagował, docierając na miejsce zdarzenia w błyskawicznym tempie. Po przybyciu, zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia i od razu przystąpiliśmy do działań ratowniczych, mających na celu uwolnienie osoby zakleszczonej.

Obok strażaków, na miejscu zdarzenia pracowali także medycy oraz policjanci.

Co było przyczyną wypadku w Leśniewie?

– Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 19-letni kierujący, jadąc w kierunku Darzlubia, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na prawe pobocze uderzając następnie w przydrożne drzewo – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Policjanci ustalili także, że 19-letni kierujący BMW, mieszkaniec powiat puckiego, egzamin zdał kilka dni wcześniej i posiadał tymczasowe prawo jazdy. Teraz jego losem zajmie się sąd.

Zakleszczona w samochodzie pasażerka, 16-letnia mieszkanka powiatu puckiego, po uwolnieniu z auta, z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Natomiast 15-letni pasażer, również mieszkaniec powiatu puckiego, został przekazany pod opiekę rodziców.

Puccy mundurowi ostrzegają:

– Jesień to trudny okres dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wcześniej zapadający zmrok, poranne mgły i przymrozki nie ułatwiają jazdy zmotoryzowanym. W tym czasie częściej dochodzi do wypadków i kolizji – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Apelujemy o rozwagę i ostrożność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *