Kompletnie pijany 28-latek za kierownicą osobówki. Potencjalnej tragedii zapobiegł inny kierowca

43-latek udaremnił jazdę kompletnie pijanemu 28-latkowi, który w nocy z 14 na 15 września 2023 r. wybrał się na przejażdżkę po gminie Kosakowo. Sprawę zgłoszono policjantom z puckiej komendy, którzy natychmiast zajęli się nieodpowiedzialnym kierowcą. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

W nocy z piątku na sobotę, (14/15 września 2023 r.) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymał informację, że na ul. Pomorskiej w Dębogórzu doszło do ujęcia nietrzeźwego kierującego. Na wskazane przez zgłaszającego miejsce natychmiast wysłano patrol policji.

Na miejscu puccy mundurowi zastali 43-letniego zgłaszającego, który poinformował, że jechał za kierującym mazdą od samych Mostów, a jego zainteresowanie wzbudziła jazda slalomem poprzedzającego go kierowcy. 43-latek zajechał mu drogę i zadzwonił i po odpowiednie służby, a przybyli na miejsce mundurowi nie dopuścili do dalszej jazdy kierowcy, który widocznie znajdował się pod wpływem alkoholu. Zresztą, badanie alkomatem potwierdziło obawy zgłaszającego i policjantów.

– Podczas interwencji policjanci ustalili, że kierujący mazdą to 28-letni obywatel Ukrainy, zamieszkujący w powiecie wejherowskim. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 28-latka wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci z puckiej komendy przypominają i apelują:

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może:
– orzec karę grzywny,
– orzec ograniczenia wolności,
– lub orzec karę pozbawienia wolności do lat 2.


Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

Pamiętajmy! Osoby siadające za kierownicą pod wpływem alkoholu stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego, jeśli mamy podejrzenie kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę, nie wahajmy się zadzwonić na policję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *