Jasełka powróciły do PCKZiU w Pucku po wieloletniej przerwie. Wigilijna historia przedstawiona przez uczniów puckiego Oxfordu

W czwartek, 21 grudnia 2023 r. uczniowie PCKZiU w Pucku zgromadzili się na sali w szkole, gdzie nie tylko obejrzeli przygotowane dla nich przez kolegów i koleżanki jasełka, lecz także poczuli atmosferę Świąt Bożego Narodzenia podczas wspólnego śpiewania kolęd. Artyści biorący udział w pierwszych, od wielu lat, jasełkach w PCKZiU w Pucku, spisali się na medal, bo pomimo wielu przeszkód i trudności, udało się im zrealizować cały spektakl bez wpadek.

– Uczniowie, którzy wzięli udział w realizacji tych jasełek są z kilku klas, co spowodowało kilka problemów technicznych, chociażby w przygotowaniu jakiejkolwiek próby w całości. Na realizację zadania mieliśmy dwa tygodnie, w tym czasie uczniowie nauczyli się swoich ról i odbyliśmy 10 prób, ale na żadnej nie było wszystkich uczestników ze względu na zróżnicowane plany lekcji, czy inne zdarzenia losowe – powiedział nam Jan Trofimowicz. Myślę, że nie było źle, myślę że w całości wyszło całkiem dobrze.

I tak też faktycznie było, bo przedstawienie przed publicznością było zarazem próbą generalną. Uczniowie PCZKiU w Pucku pokazali wigilijną historię przeplataną wspólnym śpiewem kolęd (muzykę zapełnił akordeonista – Kamil z Gnieżdżewa) oraz realistycznymi scenkami współczesnej rodziny przygotowującej się do Świąt Bożego Narodzenia (tak, były też elementy humorystyczne).

– Wydaje mi się, że nasi uczniowie dali radę, wyszło to bardzo ładnie. Był to duży wysiłek dla niektórych uczniów, bo są oni z różnych klas, niektórzy musieli załatwić czas wolny z pracodawcą, czy poprzekładać inne zobowiązania – mówi nauczycielka Ewa Smuga-Keller. – Jesteśmy też pod wrażeniem, że kiedy zaprosiliśmy młodzież do udziału w jasełkach, to zgłosiła się tak liczna młodzież z tylu różnych klas. Jesteśmy naprawdę zbudowani postawą naszej młodzieży.

Przed przedstawieniem, wszystkich zgromadzonych przywitał dyrektor PCZiU w Pucku, który zasiadł na widowni, bacznie obejrzał całość, a po spektaklu nie krył dumy z talentów młodzieży, której życzył zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

– Powiem szczerze, jestem poruszony, że oni zdążyli się nauczyć swoich kwestii na pamięć, naprawdę super im to wyszło – podsumował dla nas dyrektor PCKZiU w Pucku Grzegorz Pałucki.

Jasełka 2023 w PCKZiU w Pucku: fotogaleria


Fot. Magdalena Gębka-Scuffins

Jasełka 2023 w PCKZiU w Pucku: wideo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *