Grasujący nożownik we Władysławowie – to fake news! Policjanci dementują plotki

Facebookowy profil prywatny kobiety podającej się za mieszkankę jednej z miejscowości gminy Puck umieścił mrożącą krew w żyłach informację, która miała ostrzegać innych mieszkańców.

Fot. Dziennik Pucki

Taka informacja szybko została udostępniona przez kilkadziesiąt osób, nie brakowało też komentarzy, w których jedni dopytywali o konkretną miejscowość, a inni dopowiadali, że chodzi o Władysławowo.

Byli też komentujący, którzy kwestionowali prawdziwość tych informacji ze względu na wiele nieścisłości w poście, ale autorka postu odpowiadała, że to pewne informacje, bo “trener syna na 100% przekazał ostrzeżenie“, bo można samemu sprawdzić na komisariacie, bo “jeżeli media o tym nie piszą, to nie znaczy, że to nie prawda“.

Jednak media o tym, bardzo poważnym zdarzeniu nie pisały, bo ono po prostu nie miało miejsca. Zapytaliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pucku o fakty związane z tą sprawą. Okazuje się, że rozpowszechnianie fałszywych informacji takiego kalibru niesie ze sobą poważne konsekwencje.

Osoba odpowiedzialna za umieszczenie fikcyjnej informacji może ponieść odpowiedzialność karną, grożącą pozbawieniem wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *