Festyn rodzinny „Przystanek Kuźnia” w Radoszewie (gmina Puck)

Pierwszy festyn rodzinny „Przystanek Kuźnia” w Radoszewie (przy odrestaurowanej kuźni, która kiedyś była częścią kompleksu dworsko-folwarcznego) odbył się w niedzielę, 30 czerwca 2024 r.

Podczas imprezy można było podziwiać głównego bohatera – kowala Aleksandra Czerneckiego z Pracowni Kowalstwa “KUŹNIA” z Koszalina, który specjalnie dla gości Radoszewa przeprowadził pokaz i warsztaty rzemiosła kowalskiego.

Wśród atrakcji festynu w Radoszewie, obok rzemiosła kowala, można było zapoznać się z rzemiosłami tabakiernika i rogarza Jana Drzeżdżona ze Starzyna.

Marek Zadroga prezentował wyroby biżuteryjne i kosmetyki z bursztynu bałtyckiego, było też stoisko z miodami z Pasieki Jelińskich oraz stanowiska z rękodziełem i obrazami artystów ludowych.

Festyn rodzinny w Radoszewie uprzyjemniły:

  • występy dziecięce zespołu kaszubskiego Sztrądowé Ŏstë z Żelistrzewa,
  • zabawa z kabaretem Pùrtcë,
  • muzyka od Dj Patryk Szymich.

Była też pyszna strefa gastronomiczna przygotowana przez KGW Radoszewobezpłatna strefa dla dzieci, a także ognisko i konkursy z nagrodami.

Na wydarzeniu obecny był fotograf Zbyszek Heft, który uwiecznił pierwszy festyn rodzinny w Radoszewie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Fot. Zbyszek Heft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *