Dzieci z parafii w Starzynie przygotowały życzenia urodzinowe dla Papieża Franciszka: właśnie otrzymały odpowiedź z Watykanu!

Papież Franciszek urodził się 17 grudnia 1936 r., a w 2023 r. obchodził swoje 87. urodziny. Z tej okazji, w parafii w Starzynie, dzieci (w ramach adwentowego zadania) zostały zachęcone do przygotowania kartek urodzinowych dla Papieża Franciszka.

Dzieci chętnie pomysł podchwyciły i piękne, ręcznie robione kartki z życzeniami przygotowały.

Te, wraz z kaszubskim ciastem, ks. Jan wysłał prosto do Watykanu. Paczka została przygotowana i wysłana już tak dawno temu, że można było zapomnieć, a przynajmniej stracić nadzieję na odpowiedź, a tu zdarzyła się taka niespodzianka! W drugim tygodniu lutego 2024 r. do Starzyna przyszła odpowiedź z państwa-miasta, w którym mieszka Papież Franciszek.

– Nie wiemy, czy pamiętacie nasze adwentowe zadanie dla dzieci, w którym trzeba było przygotować kartkę urodzinową dla Papieża Franciszka? Wszystkie przygotowane kartki przesłaliśmy, zgodnie z obietnicą, do Ojca Świętego i dołączyliśmy tradycyjny przysmak kaszubski, sękacz – poinformowała parafia  pw. Świętego Michała Archanioła w StarzynieMiło nam podzielić się wiadomością, że otrzymaliśmy ze Stolicy Apostolskiej list z podziękowaniami i Błogosławieństwo Apostolskie Papieża Franciszka dla całej naszej parafii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *