Dwa wybuchu gazu w przeciągu godziny w powiecie puckim: w Łebczu i w Leśniewie. Skutki są porażające

W sobotę, 14 października 2023 r., doszło do dwóch, niezależnych wybuchów gazu w domach mieszkalnych. Najpierw w łebczu, a godzinę później w Leśniewie.

Dwa bardzo groźne dla życia i zdrowia zdarzenia wybuchu gazu w powiecie puckim.

Wybuch gazu w Łebczu

Najpierw, około godz. 7:30 rano służby ratunkowe powiatu puckiego zostały wezwane do Łebcza w gminie Puck. To tu, w budynku mieszkalnym, wybuchła 2 kg butla z gazem.

– W wyniku zdarzenia uszkodzona została jedna szyba w drzwiach – relacjonują pożarnicy z Pucka. – W akcji uczestniczyły zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebczu i naszej JRG.

Wybuch gazu w Leśniewie

Drugie zdarzenie, zaledwie godzinę później miało miejsce w Leśniewie w gminie Puck. Było ono już o wiele poważniejsze w skutkach.

– Około godz. 8:40 otrzymaliśmy wezwanie na ul. Długą w Leśniewie, gdzie, według zgłoszenia, w domu jednorodzinnym trzykondygnacyjnym, najprawdopodobniej wybuchł piec – mówi kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku. – Po przyjeździe dwóch zastępów z JRG Puck i OSP Leśniewo stwierdzono, że w budynku na pierwszej kondygnacji doszło do wybuchu gazu, w wyniku czego poszkodowana została jedna osoba.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odłączenie prądu oraz ugaszenie pożaru, a także w udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanej osobie.

– Wybuch uszkodził, okna, drzwi, elewację, naruszone zostały ścianki działowe i wyposażenie pomieszczeń. Odłamki powstałe w wyniku wybuchu uszkodziły dwa samochody na sąsiedniej posesji – wyliczają w puckiej straży pożarnej. – W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, którą ratownicy z OSP Leśniewo ewakuowali i udzielili pomocy przedmedycznej do czasu przybycia ZRM.

W wyniku wybuchu gazu w Leśniewie powstał również niewielki pożar, został on ugaszony przez strażaków z KP PSP w Pucku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *