Debata społeczna w PCKZiU w Pucku

W spotkaniu, które odbyło się na terenie puckiej szkoły średniej w czwartek, 23 maja 2024 r., brali udział zaproszeni przez KPP w Pucku goście tj. starosta pucki Jarosław Białk, ratownik ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Specjalistycznego PCK Trójmiasto Maciej Krzesiński oraz wicedyrektor PCKZiU w Pucku Andrzej Sitkiewicz. Gospodarzem debaty była pani Komendant Powiatowa Policji w Pucku mł. insp. Beata Nienadowska. 

Debatę otworzyła oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Pucku asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, a:

  • naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego kom. Marcin Lieske,
  • naczelnik Wydziału Prewencji kom. Monika Bradtke oraz
  • dzielnicowi asp. sztab. Michał Rost i asp. Łukasz Pelowski z puckiej komendy,

zaangażowali się w przeprowadzenie dyskusji na temat zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków, dopalaczy, środków odurzających oraz alkoholu. Poruszyli tematy związane z odpowiedzialnością karną za czyny popełniane przez osoby nieletnie, jak i dorosłe, w tym za posiadanie narkotyków i ich wpływem na organizm głównie młodego człowieka.

Ratownik doskonale przedstawił zagrożenia zdrowotne jakie czyhają na nastolatków po ich zażyciu. Ratownik wspomniał o pokusach, którym mogą ulec nastolatkowie i sposobach radzenia sobie z namowami. Przypominał zasady pierwszej pomocy w przypadku, gdy osoba jest pod wpływem środków odurzających.

W kolejnej części uczestniczy debaty mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami i zdawać pytania w kontekście omawianych zagrożeń.

– Ciekawe informacje udzielała także naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pucku kom. Monika Bradtke, wzbudzając u nastolatków zaciekawienie oraz rozweselenie – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk. – Uprzejmie było gościć podczas debaty starostę puckiego Jarosława Białka. Razem z panią komendant określali potrzeby związane z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymywanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W trakcie debaty nie zabrakło informacji na temat działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. Pani naczelnik i funkcjonariusz dzielnicowy wyjaśnili zasady jej działania i zachęcił do jej użytkowania. Zaciekawieni od razu uruchomili aplikację na swoim telefonie, by przekonać się o jej atrakcyjności.


Fot. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *