Dachowanie na ul. Rumskiej w Kosakowie: dwie osoby ranne, trudne warunki drogowe i pijany kierowca, który trafił za kratki

Służby ratunkowe otrzymały wezwanie do zdarzenia drogowego na ul. Rumskiej w Kosakowie w niedzielny wieczór (10 grudnia 2023 r.). Na miejsce udali się strażacy, pogotowie ratunkowe oraz policjanci, którzy na miejscu zastali przewrócone auto osobowe oraz osoby poszkodowane.

Szybko okazało się, że pojazd uczestniczący w dachowaniu to osobowa Lancia, którą kierował 26-letni Ukrainiec mieszkający w powiecie puckim. Na jaw wyszło także, iż kierowca nie był trzeźwy.

Mężczyzna, jadąc z Pierwoszyna ul. Rumską, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na prawe pobocze, gdzie pojazd dachował.

– W wyniku tego zdarzenia 20-letnia i 22-letni mieszkańcy powiatu puckiego zostali przewiezieni do szpitala – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 26-latka wykazało u niego prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami, a pojazd został usunięty. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

O zdarzeniu poinformowano m.in. na stronie Dębogórze Wybudowanie “Czyściec”, gdzie można zobaczyć zdjęcia z tego wypadku.

Co grozi za jazdę po pijaku?

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może:

  • orzec karę grzywny,
  • orzec karę ograniczenia wolności
  • lub orzec karę pozbawienia wolności do lat 2.
  • Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

Policjanci apelują: PAMIĘTAJ!

– Osoby siadające za kierownicą pod wpływem alkoholu stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego, jeśli mamy podejrzenie kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę, nie wahajmy się zadzwonić na policję. Na każde takie zgłoszenie policjanci reagują -mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego powiadamiając Policję. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

One thought on “Dachowanie na ul. Rumskiej w Kosakowie: dwie osoby ranne, trudne warunki drogowe i pijany kierowca, który trafił za kratki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *