Boże Narodzenie w Pucku. Caritas przygotował paczki dla ponad 130 rodzin. Kto pomógł w parafialnej akcji? | ZDJĘCIA

Ponad tona żywności, zabawki oraz mnóstwo uśmiechniętych buziek. Akcja Caritas w Pucku Tak. Pomagam! zakończyła się sukcesem. W marketach w Pucku zebrano ponad tonę żywności.

W tegorocznej Akcji Tak Pomagam, która odbyła się w dniach 2-3 grudnia 2022 w marketach na terenie Pucka udało się zebrać 1090 kg żywności. Do tego swoje rzeczy dołożyli też pracownicy Poczty Polskiej w Pucku, którzy zorganizowali zbiórkę zabawek, słodyczy i artykułów dla dzieci. Wszystkie rzeczy wolontariusze zespołu Caritas w Pucku zebrali i rozdzielili na ponad 130 paczek.

Te trafiły do potrzebujących rodzin z Pucka jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Z kolei zabawki Caritas z Pucka przekazał do Domu Dziecka w Hotelu Haller w Pucku. To tu przebywają dzieci z Ukrainy.

– Radość w oczach dorosłych a nade wszystko dzieci była najlepszym zwieńczeniem tego wielkiego dzieła – podsumowuje Małgorzata Markowska z zespołu Caritas w Pucku, którzy funkcjonuje przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła.

W puckim Caritasie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję przedświątecznej pomocy w Pucku.

– Dziękujemy wszystkim, którzy ochoczo i bezinteresownie włączyli się w to piękne dzieło. Wielki ukłon w stronę młodzieży z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku, uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej Małe Morze im. ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku, a szczególnie dziękujemy koordynatorom młodzieży i uczniów: Ewie Smuga-Keller, Romualdzie Graban i Agnieszce Frank-Hirsz – podkreślają w Caritasie. – A wszystkim życzliwym, serdecznym i dobrodusznym osobom, które podzieliły się żywnością z najbardziej potrzebującymi, z całego serca dziękujemy. Szczególne podziękowania dla pracowników Poczty Polskiej w Pucku, za zabawki, które w całości zostały dodane do dzisiejszych paczek dla rodzin z dziećmi.

Na słowa wdzięczności zapracowali też wolontariusze oraz ci, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do obdarowania podopiecznych Caritas w tym przedświątecznym czasie.

PRZECZYTAJ U NAS: Wielkanoc w Pucku. Caritas i parafia zaprosili Ukraińców na świąteczne śniadanie | ZDJĘCIA

R E K L A M A

Puck. Świąteczna akcja Caritasu (Boże Narodzenie 2022)

Foto. Caritas w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *