“Bohaterki Codzienności” to wyjątkowa wystawa, którą do 9 listopada 2023 r. można zobaczyć w sali w MOKSiR w Pucku. Jedną z bohaterek jest pucczanka Maria Antoniewicz

Uroczysty wernisaż wystawy “Bohaterki Codzienności” odbył się 23 października 2023 r. w sali MOKSiR w Pucku. Podczas otwarcia wystawy zaprezentowano profile 10. bohaterek, a wśród nich znalazła się Maria Antoniewicz – pucka radna, nauczycielka, wolontariuszka i inspektorka OTOZ Animals w Pucku.

Wystawę “Bohaterki Codzienności” w MOKSiR w Pucku można zobaczyć codziennie, aż do 9 listopada 2023 r. Czego można się po niej spodziewać? Jak było na wernisażu?

– Wczoraj w sali “Zielonej” MOKSiR Puck Invest Puck powitaliśmy i otworzyliśmy wystawę Bohaterki Codzienności, która przedstawia 10 kobiet z działających w trzecim sektorze. W grupie tej została wyróżniona pucczanka Maria Antoniewicz, która aktywnie działa w naszym mieście jako inspektor do spraw ochrony zwierząt OTOZ Animals, nauczycielka w Szkoła Podstawowa im.Mariusza Zaruskiego w Pucku oraz radna Miasta Puck – informują w Urzędzie Miasta Puck. – Na otwarciu wystawy głos zabrała przewodnicząca TAK Trójmiejska Akcja KobiecaLidka Makowska, która opowiedziała o wszystkich bohaterkach biorących udział w projekcie. Gratulacje dla pani Marii wręczył zastępca burmistrza miasta Puck Piotr Ciskowski wraz z przewodniczącym Rady Miasta Puck Piotrem Kozakiewiczem.

“Bohaterki Codzienności – kobiety w trzecim sektorze “ to pierwsza w Polsce kampania, która zwraca uwagę na olbrzymią rolę pracy kobiet w organizacjach pozarządowych dla funkcjonowania społeczeństwa.

– Kampania ma na celu docenić pracę społeczniczek, aktywistek, pracownic trzeciego sektora i pobudzić do dyskusji na temat wyzwań kobiet w organizacjach pozarządowych – wyjaśnia organizator kampanii. – Bohaterki Codzienności to kobiety, które potrafią poruszyć niebo i ziemię, aby dokonać niemożliwego. Często z małym budżetem lub bez środków finansowych, docierają do decydentów i urzędników, poświęcają swój czas prywatny i rodzinny.

Wśród tych docenionych i wyróżnionych kobiet znalazła się Maria Antoniewicz, która swoją, wieloletnią działalnością na wszelakie sposoby przysłużyła się społeczeństwu. Jednym z wielu dowodów jest wyjątkowe odznaczenie, które otrzymała 18 września 2023 r.: przyznano jej Medal “Za zasługi dla Straży Miejskich i Gminnych”. I tu do gratulacji włączyła się organizacja Bohaterek Codzienności: – Dołączamy się do gratulacji i dziękujemy Mario za codzienną pracę na rzecz dobrostanu zwierząt!

Bogaty profil puckiej aktywistki i działaczki przygotowały Bohaterki Codzienności. Zdjęcia, opis, a także prawie 20-minutowy podcast znajdują się na stronie organizacji www.bohaterkicodziennosci.org.pl

– Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia wystawy, która będzie gościć w Pucku do 9 listopada w godzinach pracy MOKSiR – do odwiedzin wystawy Bohaterek Codzienności zaprasza Urząd Miasta Puck.

Wystawa “Bohaterki Codzienności” w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *