Bal Wszystkich Świętych w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku 2023

Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku kolejny rok z rzędu zorganizowała Bal Wszystkich Świętych dla dzieci. Ta alternatywa dla chrześcijan, którzy nie obchodzą Halloween, okazała się strzałem w 10., bo na zabawie zjawiła się około setka dzieci.

Ostatni dzień października zazwyczaj kojarzy się z Halloween, ale nie parafianom z Pucka. We wtorek, 31 października 2023 r. w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku odbył się, tradycyjny już, Bal Wszystkich Świętych dla dzieci, który z orku na rok robi się coraz bardziej popularny wśród dzieci i młodziezy.

– Jest to forma radosnego uświadamiania sobie, że każdy kto żyje nosi w sobie zadatki świętości, a umierając nie stajemy się straszącymi kościotrupami jak sądzą ci co utracili wiarę. Dzięki Bożej miłości dusze nasze żyją w nowej rzeczywistości, by na końcu dziejów połączyć się z naszą przemienioną cielesnością i już w zjednoczeniu zażywać wieczne szczęście przed obliczem dobrego Pana Boga – tłumaczył ks. prałat Jerzy Kunca, proboszcz parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku. – To jest podstawowa prawda naszej wiary. Do takiego widzenia życia i śmierci mamy wdrażać nasze dzieci. Tę prawdę chcemy chronić w świecie, który gubi katolicką tożsamość, stąd też ten radosny bal. 

Uczestnicy, przebrani za wybranych świętych, w asyście rodziców, najpierw zgromadzili się w puckim kościele na modlitwie różańcowej, a następnie, radośni i z akompaniamentem śpiewu i muzyki przemaszerowali z kościoła, przez Stary Rynek w Pucku na Salę Mario, gdzie odbył się bal.

Były śpiewy, tańce, rozwiązano konkurs na najładniejszą pracę plastyczną, wybrano najlepsze przebrania, a także królowe i królów balu. Organizatorzy przygotowali dla dzieci także słodki poczęstunek i mnóstwo podarków w postaci gazetek, różańców, obrazków świętych.

One thought on “Bal Wszystkich Świętych w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *