Akcja “Bezpieczna droga do szkoły” dotarła do Szkoły Podstawowej Małe Morze im. ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku od początku września 2023 r. odwiedzają szkoły i kontrolują ich okolice – wszystko w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły.” Tym razem puccy mundurowi przeprowadzili wyjątkową lekcję z uczniami Szkoły Podstawowej Małe Morze im. ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w puckiej komendzie odwiedziła uczniów szkoły Małe Morze w Pucku w czwartek, 21 września 2023 r. Policjantka nie tylko edukowała o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, ale podkreślała też, jak ważna jest znajomość zasad bezpieczeństwa w sytuacji zaistnienia na drodze nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji.

– Funkcjonariuszka uwrażliwiała najmłodszych na to, jakich zachowań unikać w sytuacji, gdy zostaną zaczepione przez nieznaną im osobę, jak również agresywne zwierzę – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Prowadząca zajęcia policjantka uświadomiła najmłodszym z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły. Wskazywała miejsca, w których nie należy przechodzić i uczulała dzieci na to, że nie powinny podczas przechodzenia na drugą stronę drogi biegać, podskakiwać czy zatrzymywać się.

Ważnym elementem pogadanki było uświadomienie dzieciom, jak znaczące jest posiadanie elementów odblaskowych. Te zostały rozdane dzieciom na zakończenie policyjnej lekcji w Pucku.

Policjanci apelują do rodziców

– Rodzicu! Również Ty zadbaj o poczucie bezpieczeństwa swoje i swojego dziecka! Zwracaj uwagę, by zawsze miało elementy odblaskowe na odzieży i/lub na dodatkowych elementach ubioru – apelują mundurowi z KPP w Pucku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *