Akcja “Bezpieczna droga do szkoły” dotarła do Krokowej. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krokowej na wyjątkowej lekcji z mundurowymi z KP w Krokowej

Wielu uczniów szkół podstawowych w powiecie puckim pokonuje długie odcinki drogi, by dotrzeć na zajęcia szkolne, dlatego tak ważne jest ich bezpieczeństwo w drodze. Akcja “Bezpieczna droga do szkoły” to działania funkcjonariuszy, którzy chętnie spotykają się z najmłodszymi uczniami, by rozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Policjanci z powiatu puckiego podejmują działania, aby najmłodsi czuli się bezpiecznie idąc na zajęcia szkolne. Funkcjonariusze z puckiej drogówki patrolują drogi w rejonach placówek oświatowych i zwracają uwagę na stan oznakowania w tych miejscach. Szczególną uwagę przykładają na zachowanie się kierowców w rejonie szkół.

Policjanci z Komisariatu Policji w Krokowej we wtorek, 19 września 2023 r., odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Krokowej, by poprzez rozmowę z najmłodszymi przekazać im najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

– Policjanci spotkali się z kilkulatkami, by w formie zabawy nauczyć ich prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Sympatyczna policjantka dzielnicowa zaprosiła uczniów do wspólnej nauki zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Razem z uczynnymi policjantami, którzy chętnie towarzyszyli uczniom przy nauce bezpiecznego poruszania się po drodze, policjantka pokazywała zasady prawidłowego przechodzenia przez ulicę z sygnalizacją świetlną jak i bez niej – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Mundurowi utrwalali z dziećmi numery alarmowe rozwijając u najmłodszych poczucie bezpieczeństwa. Policjanci zaprezentowali również sprzęt policyjny, a kilkulatki z ogromnym zafascynowaniem wykorzystywały okazję do jego poznania.

Fotogaleria z policyjne lekcji w Krokowej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *