75 lat szkolnictwa zawodowego w Pucku: wyjątkowy jubileusz w PCKZiU (Oksfordzie)

We wtorek, 28 maja 2024 r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku odbyło się wyjątkowe, sentymental,ne ale z pompą wydarzenie “Jubileuszowa Majówka w Oksfordzie“. To nie była zwykła majówka – to w każdym szczególe doskonale dopracowane wydarzenie.

Uroczystość jubileuszowa 75. lat szkolnictwa zawodowego w Pucku zapewniła ogrom atrakcji i wzruszeń wszystkim pokoleniom, które spotkały się tego dnia w PCKZiU w Pucku.

75 lat szkolnictwa zawodowego w Pucku: spotkanie po latach

Najpierw przybyli goście: byli i obecni nauczyciele, pracownicy szkoły, dyrektorzy, uczniowie mieli okazję zobaczenia się po latach, porozmawiania, powspominania przy wydobytych na tę okazję kronikach szkolnych, historycznych wystawach i kawiarenkach, w których można było się poczęstować kawą, herbatą i czymś słodkim. Każdy mógł też wypełnić przygotowane kwestionariusze. Po co?

Każdy, kto miał ochotę, mógł zwiedzić mury szkoły i zobaczyć, ile zmian przeszła przez te wszystkie lata swojego istnienia. Wszędzie obecni byli uczniowie PCKZiU w Pucku, którzy chętnie i z uśmiechem asystowali: czy to przy kawiarenkach, zwiedzaniu szkoły, czy przy znalezieniu odpowiedniego miejsca, bądź osoby.

75 lat szkolnictwa zawodowego w Pucku: część oficjalna

Gdy przyszedł czas na bardziej oficjalne (artystyczne) obchody, których wspaniałymi i wprowadzającymi świetną atmosferę konferansjerami byli: Jan Trofimowicz i Danuta Talarczyk, goście i organizatorzy spotkali się na szkolnym patio. Tu wysłuchali kilku słów na temat szkoły od jej dyrektora, wicestarosty, a także zostali zabrani w podróż w czasie przy oglądaniu prezentacji o historii szkoły, wysłuchali pięknych i tematycznie związanych piosenek, które wykonali członkowie grupy Da Capo Al Fine, nauczyciele, uczniowie, a ostatnią piosenkę zaśpiewali wspólnie.

Była też chwila, w której byli pracownicy szkoły (od dyrektorów, poprzez sekretariat po najważniejszą w szkole osobę – woźnego) opowiedzieli o swoich wspomnieniach związanych z latami pracy w szkole. Było złoto-srebrne konfetti nad głowami gości, a także ogromny, jubileuszowy tort zasponsorowany przez starostę puckiego.

Był też konkurs wiedzy o szkole. Dwuosobowe zespoły, które wzięły w nim udział i znalazły się na podium, zostały nagrodzone podczas spotkania na patio:

  1. Natalia Pałkowska i Jan Pałkowski;
  2. Katarzyna Miler i Wiesława Kort;
  3. Maja Lessnau i Marcin Lessnau.

Gdy zakończyła się część oficjalna, na wychodzących ze szkoły gości czekała Prywatna Orkiestra Dęta z Pucka, z którą uczestnicy wydarzenia przemaszerowali na szkolny plac, gdzie zapozowali do wspólnego, grupowego zdjęcia. Po tym przyszedł czas na zabawę: muzyka, pyszne jedzenie przygotowane przez uczniów PCKZiU w Pucku i dużo dobrej zabawy.

75 lat szkolnictwa zawodowego w Pucku – wspomnienia

75 lat to ogromny kawał czasu. Szkoła, jak wspomniał dyrektor Grzegorz Pałucki, przeszła przez ten czas wiele zmian. O właśnie o te zmiany i osobiste doświadczenia zapytaliśmy nauczycieli z ponad ćwierćwiecznym stażem pracy.

75 lat szkolnictwa zawodowego w Pucku: profesjonalna organizacja

Przygotowanie tak obszernego i świetnie zgranego wydarzenia musiało nie być łatwe. Zapytaliśmy o to z osobna nauczycieli i uczniów, i każdy, ze szczerym uśmiechem, odpowiadał to samo: wcale trudno nie było! Jak to możliwe?

Jak podkreśla wicedyrektorka PCKZiU w Pucku, przy organizacji wydarzenia pracowała cała szkoła.

Aspekt organizacyjny wydarzenia docenił sam dyrektor PCKZiU w Pucku:

I takie też popłynęły od zgromadzonych na wydarzeniu gości w stronę wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych, wyjątkowych chwil wspomnień.

Wspaniała atmosfera towarzyszyła wydarzeniu do samego końca i na pewno zostanie w sercach uczestników na bardzo, bardzo długo.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji:


Fot. Magdalena Gębka-Scuffins

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *