Poszukiwany przez policję ukrywał się we Władysławowie. Przez 6 lat miał szczęście. Wpadł w grudniu 2022

Dzielnicowy z Pucka zatrzymał 33-latka poszukiwanego listem gończym za posiadanie narkotyków. Mężczyzna od 6 lat ukrywał się przed organami ścigania. Znaleziono go w domu we Władysławowie.

W miniony czwartek dzielnicowy z Pucka dowiedział się, że poszukiwany listem gończym 33-latek może przebywać na terenie Władysławowa. Policjanci pojechali pod wskazany adres, by zweryfikować ustalenia. Na miejscu ich uwagę zwróciło dziwne zachowanie członka rodziny poszukiwanego

– Wtedy dzielnicowy nabrał pewności, że jego informacja może być trafna  – mówi asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Funkcjonariusz nie dał się zwieść i poprosił o okazanie wszystkich pomieszczeń.

Kiedy policjant wszedł do środka, od razu rozpoznał poszukiwanego- obaj panowie byli mocno zaskoczeni swoim widokiem. Potem wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. Mundurowy z KPP w Pucku natychmiast go obezwładnił i zatrzymał.

Po sprawdzeniu jego danych potwierdziło się, że to poszukiwany od 6 lat listem gończym 33-latek. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do puckiej komendy, skąd został przetransportowany do Aresztu Śledczego w Wejherowie.

– Poszukiwany za kratami spędzi 6 miesięcy, odsiadując wyrok za posiadanie środków odurzających – komentuje rzecznik policji w Pucku.

Poszukiwani w powiecie puckim

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z zadań policji. Każdy funkcjonariusz podczas legitymowania ma obowiązek sprawdzić bazy danych czy osoba nie jest poszukiwana m.in. przez prokuratury, sądy, policję.

– Ponadto policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą ukrywać się osoby poszukiwane. Zatrzymanie takich osób w większości przypadków jest tylko kwestią czasu – podkreśla Łukasz Brzeziński.

Policjanci przypominają o ogólnodostępnej internetowej bazie osób poszukiwanych: poszukiwani.policja.pl.

– W portalu można odnaleźć informacje o osobach poszukiwanych listami gończymi w tym również z naszego powiatu – komentuje rzecznik KPP w Pucku. – W serwisach zamieszczane są dane tylko tych osób, co do których jest zgoda na publikację wydana przez sąd lub prokuraturę. Oprócz zdjęć, imion i nazwisk, rysopisów, płci, wieku, rodzaju przestępstw, za jakie dana osoba jest poszukiwana, w serwisie znajdują się także dane jednostek prowadzących poszukiwania. Baza ta jest cały czas sukcesywnie uzupełniana.

W przypadku posiadania informacji na temat miejsca przebywania osób poszukiwanych przez Komendę Powiatową Policji w Pucku mundurowi proszą o kontakt telefoniczny z Wydziałem Kryminalnym:

Osobom przekazującym informacje na temat osób poszukiwanych policja gwarantuje pełną anonimowość.

PRZECZYTAJ TEŻ: Władysławowo. Poszukiwany 31-latek pracował dorywczo. Tak namierzyli go policjanci z KPP Puck

R E K L A M A
Foto. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *