48-latek z promilowym rekordem za kierownicą Forda. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Łebczu (gmina Puck)

Wezwani do Łebcza policjanci z Komendy Powiatowej w Pucku zatrzymali pijanego kierowcę, który chwilę wcześniej został ujęty przez 31-letniego zgłaszającego. Mężczyzna poinformował, że nieznany mu człowiek wjechał samochodem na jego posesję oraz, że wyczuwa od kierującego silną woń alkoholu.

W poniedziałek, 18 września 2023 r. po godz. 17. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymał informację, że w Łebczu doszło do ujęcia nietrzeźwego kierującego.

– Na miejscu mundurowi zastali 31-letniego zgłaszającego, który poinformował, że nieznany mu mężczyzna wjechał samochodem na jego posesję – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Zgłaszający, wyczuwając od kierującego silną woń alkoholu, zdecydował by niezwłocznie powiadomić policjantów, którzy nie dopuszczą do dalszej jazdy osoby mogącej znajdować się pod znacznym wpływem alkoholu.

Rekord promili alkoholu

Podczas interwencji puccy policjanci ustalili, że kierujący Fordem to 48-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 48-latka wykazało u niego 5,46  promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego pojazd został usunięty. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Fot. KPP w Pucku

– Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch – ostrzega asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

Pamiętajmy! Osoby siadające za kierownicą pod wpływem alkoholu stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego, jeśli mamy podejrzenie kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę, nie wahajmy się zadzwonić na Policję. Na każde takie zgłoszenie policjanci reagują niezwłocznie.

Puccy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę.

– Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innychoficer prasowy KPP w Pucku.Nietrzeźwi kierowcy to ogromne zagrożenie na drodze. Nieodpowiedzialna decyzja, aby wsiąść za kółko po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu może mieć tragiczne skutki. Na szczęście coraz częściej zdarza się, że osoby postronne nie pozostają bierne na takie sytuacje i stanowczo reagują widząc pijanego kierowcę.

Jeżeli jesteś świadkiem podobnych zachowań lub masz podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy – pilnie zadzwoń pod numer 112 i powiadom o tym. Ten telefon może uratować czyjeś życie.

Czytaj więcej na www.dziennikpucki.pl

Jeździsz na rowerze? Upewnij się, że robisz to legalnie i bezpiecznie

Jeździsz na rowerze? Upewnij się, że robisz to legalnie i bezpiecznie

Magickwi 12, 20242 min read

Wraz z poprawą warunków pogodowych wzrasta liczba entuzjastów rowerowych wycieczek. Zanim jednak wybierzesz się na przejażdżkę, warto przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznej jazdy. Rowerzyści stanowią grupę niechronionych uczestników ruchu drogowego,…

Lekcja o bezpieczeństwie z policjantami w Wierzchucinie

Lekcja o bezpieczeństwie z policjantami w Wierzchucinie

Magickwi 12, 20242 min read

Policjanci z Komisariatu Policji w Krokowej odwiedzili uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Wierzchucinie. Rozmawiali z najmłodszymi uczniami o bezpieczeństwie na drodze oraz o roli policjanta. W czwartek, 11 kwietnia…

30-latek z gminy Krokowa wpadł z mefedronem: grozi mu do 3 lat więzienia

30-latek z gminy Krokowa wpadł z mefedronem: grozi mu do 3 lat więzienia

Magickwi 12, 20242 min read

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym kierował 30-letni mieszkaniec gminy Krokowa. Zaleziono przy nim narkotyki. W czwartek, 11 kwietnia 2024…

Auto na polu, a za kierownicą pijana 52-latka

Auto na polu, a za kierownicą pijana 52-latka

Magdalena Gębka-Scuffinskwi 11, 20242 min read

We wtorek, 9 kwietnia 2024 r. do policji wpłynęło zgłoszenie o aucie w polu i potencjalnie pijanym kierowcy za jego kierownicą. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku, podczas nocnego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *