38-latek z Jastarni był poszukiwany. Wpadł w ręce policjantki z Komisariatu Policji w Juracie

38-letni mieszkaniec Jastarni miał odsiedzieć 6 miesięcy za kratkami, jednak wolał unikać takich wakacji. Dostał się na listę poszukiwanych przez policję i wkrótce wpadł w ręce policjantki z Juraty.

W czwartek, 9 listopada 2023 r. ok. godz. 15. policjantka z Komisariatu Policji w Juracie, razem ze swoim służbowym partnerem, patrolowała rejon służbowy w Jastarni. To wtedy zauważyła mężczyznę. Policjanci szybko rozpoznali go jako poszukiwanego listem gończym. 38-latek unikał odpowiedzialności za popełnione przestępstwo oszustwa

Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd w Wejherowie do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

– Funkcjonariusze pokazali, że bycie policjantem to nie tylko codzienne, służbowe obowiązki, czynności zlecone. Policjanci z Juraty, podejmując własną interwencję wobec osoby poszukiwanej, którą rozpoznali patrolując teren, wykazali się dobrą znajomością swojego rejonu służbowego oraz jego mieszkańców, oraz chęcią do podejmowania czynności służbowych oraz zainteresowanie i gotowość do pracy – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Działali zdecydowanie i skutecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *