32. finał WOŚP w powiecie puckim. Kalendarz wydarzeń

Półwysep Helski

Sztab WOŚP został zarejestrowany w gminie Jastarnia i obejmuje cały Półwysep Helski. Wydarzenia, imprezy, aukcje, licytacje, i puszki zarówno w gminie Jastarnia jak i w Helu zasilą sztab #7064.

Co się będzie działo w Helu, na Początku Polski? WOŚP w Helu będzie trwać dwa dni! Sobota (27.01.2024 r.) będzie dniem sportu (szczegóły na plakacie poniżej), a niedziela, czyli 32. finał WOŚP rozpocznie się o godz. 12. w Miejskiej Hali Sportowo-Widowiskowej w Helu.

– Część wieczorna z zabawą i licytacjami w Restauracji Kutter! – informuje organizator WOŚP w Helu OSP Hel. – Światełko do nieba” w postaci pokazu fajerwerków na plaży przy Kopcu Kaszubów na Cyplu Helskim!

Jednym z głównych wydarzeń podczas 32. Finału WOŚP w Helu będzie (o godz. 17:30) projekcja filmu, opowiadającego o wydarzeniu, które zmieniło Polskę na dobre. “Fenomen” to film dokumentalny o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Jurku Owsiaku, który pokazuje jego przemianę z beztroskiego hipisa w lidera ogromnego obywatelskiego ruchu i jeden z najważniejszych symboli wolnej Polski.

Co się będzie działo w gminie Jastarnia? Główne wydarzenia związane z WOŚPem tradycyjnie już odbędą się w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastarni. Będzie na sportowo (morsowanie, bieg), a później muzyka, coś pysznego na pokrzepienie ciała, licytacje i atrakcje – szczegóły na plakacie poniżej.

– W zeszłym roku pokazaliśmy, że mieszkańcy gminy Jastarnia mają naprawdę wielkie serca i mamy nadzieję, że i tym razem będziecie z NAMI – zachęcają do udział organizatorzy z Jastarni. Zapraszamy do obserwowania naszego profilu, będziemy w tym miejscu na bieżąco informować Was o naszych działaniach. Jeśli ktoś chcę czynnie brać udział w Orkiestrze zapraszamy do kontaktu!

Oprócz tego jastarnicką akcję WOŚPową można także wspomóc poprzez:

Gmina Władysławowo

32. finał WOŚP w gminie Władysławowo odbędzie się od godz. 13:30 w Zespole Szkół nr 1 we Władysławowie. W programie organizatorzy przewidują: występy chearleeders, występ zespołu gitarowego, występ zespołu Manijoce, licytacje fantów i voucherów, loterię fantową, pyszne wypieki pań z KGW Władysławowo, pokaz pierwszej pomocy prowadzony przez OSP we Władysławowie i, tradycyjnie – licytacja bursztynowych serduszek.

– W trakcie finału wyłonimy Mistrza Kapkowania (Klub Sportowy Władysławowo). Towarzyszyć nam będzie Klif Chłapowo z projektem Mam Talent. Wydarzenie poprowadzi niezastąpiony Rafał Potrykus – zachęcają w gminie Władysławowo. – Jeśli chcesz wspomóc WOŚP i nasz finał poprzez przekazanie voucherów lub przedmiotów na licytacje, zgłoś się do: Magdalena Oberzig-Zasada tel. 601 417 358, e-mail: mada@op.pl

Gmina Krokowa

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krokowej zaprasza do szkoły w Krokowej na wydarzenia od godz. 14. do 20. Będą występy, koncerty, kolędy, rozgrywki sportowe, licytacje, aukcje, loterie, pchli targ, strzelnica, pyszne jedzenie i picie. Szczegóły na plakacie poniżej.

Gmina Puck

Cała gmina Puck, również i w tym roku, zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W większości sołectw gminy Puck, głównie w domach i klubach kultury odbędą się najróżniejsze wydarzenia wspierające tegoroczny WOŚP. Informacje można znaleźć na stronach poszczególnych sołectw, np.:

oraz na stronie Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w gminie Puck.

– Podczas 32. Finału skupiamy się na chorobach płuc, spowodowanymi pandemią Covid-19. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych – zachęca do udziału OKSiT Gminy Puck.Dziękujemy, że razem z nami podejmujecie walkę w kolejnej dziedzinie polskiej opieki zdrowotnej!

Miasto Puck

32. Finał WOŚP odbędzie się na Starym Rynku w Pucku. W niedzielę, 28 stycznia 2024 r. Puck powróci (po pandemicznej przerwie) do hucznych obchodów WOŚPowego finału. Pięć godzin WOŚPowej magii na puckim rynku: od godz. 15. do godz. 20.: występy, pokazy, muzyka, loteria, aukcje, atrakcje dla najmłodszych (szczegóły na plakacie poniżej).

Jak już dziś możesz wesprzeć WOŚP w Pucku poza udziałem w niedzielnych wydarzeniach?

– Pokażmy, jak wielkie serce ma Puck – zachęcają organizatorzy. – Wspólnie stwórzmy potężną falę wsparcia dla WOŚP!

Gmina Kosakowo

Ekipa Kosakowskiego Centrum Kultury ponownie wpisuje się w historię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizując sztab w Pierwoszynie i scenę koncertową z licytacjami w Galerii Handlowej Szperk, którym towarzyszyć będą regionalne atrakcje i liczne warsztaty – szczegóły na plakacie poniżej.

– Zaczynamy 28 stycznia w Galerii Handlowej Szperk, by wspólnie grać dla dzieci i dorosłych w 32. finale WOŚP z hasłem „Płuca po pandemii”. Wydarzenie o godzinie 12. otworzy Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo hymnem WOŚP, a na scenie wystąpią regionalne grupy muzyczne oraz taneczne – zachęcają w KCK. – Głównymi atrakcjami będą oczywiście LICYTACJE, na które serdecznie zapraszamy. Podczas wydarzenia będzie otwarty sklepik z atrakcyjnymi gadżetami.

Powiat pucki

Starostwo Powiatu Puckiego również wspiera 32. finał WOŚP ❤️.

– Już za chwilę 32. finał WOŚP. Do każdego sztabu WOŚP w powiecie puckim wyślemy specjalnie wygrawerowaną tabakierę na licytacje – zachęca starosta pucki Jarosław Białk. – Mam nadzieję, że będziecie hojni i będziemy mogli pomóc oddychać pełnymi płucami! Siema!

One thought on “32. finał WOŚP w powiecie puckim. Kalendarz wydarzeń

  1. Just wish to say your article is as surprising The clearness in your post is just cool and i could assume youre an expert on this subject Fine with your permission allow me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming post Thanks a million and please keep up the enjoyable work

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *