27. Turniej KGW Ziemi Puckiej. Sala POSM w Pucku pełna śpiewu, tańca, śmiechu, dobrej zabawy i rywalizacji. Które KGW ziemi puckiej zdobyło w 2023 r. podium?

27. Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Ziemi Puckiej odbył się na sali Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Pucku. W rywalizacji o podium wzięło udział aż 25. KGW z powiatu puckiego, a towarzyszyli im wyjątkowi goście: samorządowcy, politycy i zaprzyjaźnione KGW. Kto wygrał i będzie reprezentował ziemię pucką na turnieju wojewódzkim?

25 kół gospodyń wiejskich z gmin: Puck, Władysławowo i Krokowa rywalizowało w 27. edycji Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Ziemi Puckiej, który odbył się w niedzielę, 19 listopada 2023 r. Gospodynie musiały zmierzyć się z takimi konkurencjami jak:

  • prezentacja tablicy z informacjami o KGW,
  • moda,
  • skecz,
  • potrawa,
  • piosenka o swojej miejscowości.

27. Turniej KGW Ziemi Puckiej: jak było?

– Dziś w Pucku odbył się 27. Turniej Kół Gospodyń Wiejskich: świetna zabawa, niesamowite emocje – skomentował obecny na wydarzeniu poseł na Sejm RP Kazimierz Plocke. – W turnieju bierze udział 25 kół. To absolutny rekord. Dziękuje za zaproszenie!

Wielkie wydarzenie, który jest nie tylko rywalizacją o pierwsze miejsce, ale przede wszystkim piękną zabawą integracyjną, celebrującą tradycje i wspólnotę kaszubską, nie mogło odbyć się bez udziału starosty powiatu puckiego.

– 27. Turniej KGW Ziemi Puckiej, świętowaliśmy go wspólnie z gminą Puck. Z okazji 25-lecia powiatu puckiego doceniliśmy z Zarządem Powiatu 25. kół gospodyń wiejskich z gmin wiejskich i miejsko-wiejskiej, biorących udział w wydarzeniu. Zadbaliśmy też o integrację i wymianę dobrych praktyk, zapraszając do wspólnej zabawy Koła Gospodyń Wiejskich z partnerskiego powiatu gliwickiego! – komentuje Jarosław Białk. – Drogie Panie, ta niedziela przejdzie do historii! Była pełna wrażeń i dobrej zabawy, była też doskonałym podsumowaniem jubileuszowego dla naszego powiatu 2023 roku! Dziękuję!

Na Turnieju KGW Ziemi Puckiej 2023 świetnie i dumnie bawił się także gospodarz gminy Puck.

– Jako wasz wójt, z dumą mogę powiedzieć, że byłem obecny na każdym z tych 27. turniejów. Dziękuję każdemu z 25. kół za waszą energię, która sprawia, że nasza gmina i powiat kwitną wspólnotą i tradycją! – podsumował wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk. – Wielkie brawa dla Was!

27. Turniej KGW Ziemi Puckiej: kto zwyciężył?

Wygrało Mieroszyno z gminy Puck, które będzie reprezentować powiat podczas turnieju wojewódzkiego w Żukowie. Na drugim miejscu uplasowało się KGW Strzelno, a na trzecim KGW Połchowo.

  1. Koło Gospodyń Wiejskich w Mieroszynie
  2. Koło Gospodyń Wiejskich w Strzelnie
  3. Koło Gospodyń Wiejskich w Połchowie

27. Turniej KGW Ziemi Puckiej: fotorelacja autorstwa fotografa Zbyszka Hefta

27. Turniej KGW Ziemi Puckiej: wideo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *