140 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławoszynie: piękne święto strażaków z gminy Krokowa

Niebagatelny jubileusz 140-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej był wyjątkowym świętem i idealną okazją do oficjalnego przekazania sławoszyńskim strażakom nowego wozu jak i świeżo wyremontowanej remizy strażackiej.

W piątek, 13 października 2023 r. do Sławoszyna w gminie Krokowa zjechali się dostojni goście: politycy, samorządowcy, brać strażacka z Pucka i powiatu puckiego (jak i Pomorza), a także mieszkańcy sołectwa Sławoszyno. Najpierw przed piękną remizą strażacką w Sławoszynie (a później w) wszyscy spotkali się, by wspólnie uhonorować 140 lat działalności ochotników ze Sławoszyna.

Była to świetna okazja do oficjalnego przekazania nowego wozu strażackiego marki MAN. To samochód przeznaczony do wszystkich działań: znajduje się na nim sprzęt przeznaczony zarówno do ratownictwa technicznego, jak i sprzęt do gaszenia pożarów.

Prezes OSP Sławoszyno Karolina Majcher nie kryła dumy z nowego sprzętu.

– Bardzo się cieszymy, że wszystko to udało się wykonać w roku jubileuszowym. Sprzęt przede wszystkim zwiększy komfort pracy strażaków i operacyjność naszej jednostki – powiedziała reporterowi Radia Gdańsk.

Wisienką na jubileuszowym torcie było otwarcie nowiutkiej remizy strażackiej w Sławoszynie. Całkowity koszt nowej remizy to 1 130 000 zł, który OSP Sławoszyno pozyskało dzięki pomocy dofinansowania z budżetu państwa w kwocie 900 tys. zł, a gmina Krokowa dołożyła na ten cel 230 tysięcy złotych.

– 13 października 2023 roku zapisuje kolejną kartę w historii naszej jednostki. Oficjalnie przekazano nam nowy samochód ratowniczo-gaśniczy oraz otworzyliśmy budynek wyremontowanej remizy. Wszystko to odbyło się w pięknym jubileuszowym roku 140-lecia naszej OSP – komentują strażacy ze Sławoszyna. –Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym delegacjom z zaprzyjaźnionych jednostek OSP oraz zaproszonym gościom. Dziękujemy, że byliście z nami tego dnia! Wszystkie inwestycje udały się dzięki współpracy z samorządem Gmina Krokowa oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku, za co z całego serca dziękujemy! Podziękowania kierujemy również w stronę osób, które wsparły nas tego dnia: Orkiestra Dęta OSP Sławoszyno, Nadleśnictwo Wejherowo, Bank Spółdzielczy w Krokowej, Rada Gminy Krokowa, Tartak Mika, Kamila Kreft, Paulina Dominik, Gosia Abraham, Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej, Diety od Brokuła, Danuta Roeske, Marzena Majcher, Katarzyna Roeske, Monika Lessnau, Łukasz Kończak, Bistro na Krótkiej. Cieszymy się, że w ciągu dwóch lat udało nam się zrealizować większość naszych planów.

Jubileusz 140-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławoszynie

Wśród gości, którzy przybyli na tę wyjątkową uroczystość był fotograf Zbyszek Heft, który uwiecznił święto sławoszyńskich strażaków na pięknych zdjęciach. Zapraszam do galerii!

Fotorelacja z obchodów 140-lecia OSP Sławoszyno:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *